Niké liga: Slovan sa po piatej výhre v rade dostal na čelo tabuľky, nováčik z Košíc utrpel šiestu prehru po sebe

Slovan navyše odohral o jeden zápas menej ako druhý Trenčín.

Na snímke vpravo hráč Spartaka Erik Daniel a hráč Slovana Kennan Bajrič bojujú o loptu počas zápasu 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. Foto: TASR

Šláger kola pre Slovan

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom (22. 10.) derby v rámci 11. kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava 2:1 a vyšvihli sa na čelo tabuľky. Úradujúci majster natiahol víťaznú šnúru vo všetkých súťažiach na osem stretnutí a vedie ligu pred AS Trenčín, s ktorým má na konte rovnaký počet 23 bodov, ale odohral o zápas menej. Trnava figuruje na šiestom mieste.

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:0)

Góly: 66. Zeljkovič – 64. Čavrič, 76. Lovat, ŽK: Ďuriš, Mikovič – Barseghjan, Blackman, Lovat. Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Vorel.

Trnava: Takáč – Kóša, Štetina, Djurič – Koštrna (79. Šulek), Zeljkovič, Procházka (84. Paur), Mikovič (46. Ristovski) – Ofori (79. Bernát), Ďuriš, Daniel

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer – Blackman (87. Pauschek), Kankava, Kucka, Lovat – Barseghjan, Čavrič (90.+1 Savvidis), Zmrhal (65. Strelec)

Už v úvodných sekundách hlavný rozhodca prerušil zhruba na päť minút zápas po tom, ako domáci fanúšikovia spôsobili vo svojom sektore požiar a zasahovať museli hasiči. Prvý polčas 159. derby Trnavy a Slovana priniesol bojovný futbal s minimom šancí a bez priameho streleckého pokusu na bránu.

Po hodine hry vyšiel Slovanu rýchly brejk, Kucka „posadil“ loptu na hlavu Čavriča a ten ju umiestnil presne k žrdi. Domáci vyrovnali o dve minúty, z diaľky sa presadil Zeljkovič a otvoril si strelecký účet v lige. Slovan napokon strhol víťazstvo na svoju stranu po exportnom góle Lovata.

Súboj posledných celkov priniesol remízu

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce remizovali v predohrávke 11. kola Niké Ligy na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:2. Hostia tak dokázali bodovať aj v dvanástom vzájomnom zápase proti ViOnu a udržali sa na 11. mieste v tabuľke. Zlaté Moravce zostali na poslednej 12. priečke so stratou bodu práve na Michalovce.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)

Góly: 11. a 87. Mondek – 58. a 69. Adekunle, ŽK: Brenkus, Gono – Adekunle, Žofčák. Rozhodcovia: Gemzický – Ferenc, Roszbeck.

Zlaté Moravce: Knobloch – Suľa, Majdan, Moško (83. Tumma), Sluka – Brenkus (80. Weir), Mondek, Čerepkai (71. Švec), Nsumoh (80. Mijič), Gono – Balaj

Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Volanakis, Bahi – Karasjuk (67. Bednár), Šimamura, Danko (74. Žofčák, 77. Vaško) – Adekunle (74. Mendes), Marcin, Van Kessel

Domáci otvorili skóre duelu v 11. minúte, keď kapitán Karol Mondek strelou spoza šestnáskty prekonal brankára Benjamína Száraza. Michalovčania však v druhom polčase dokázali streliť dva góly.

V 58. minúte Matúš Marcin prenikol po ľavom krídle a prihrávkou našiel pred bránkou nepokrytého Issa Adekunleho, ktorý nezaváhal. O jedenásť minút neskôr hostia už viedli, keď chybu Zlatých Moraviec využil Adekunle a pridal druhý presný zásah v stretnutí.

Mondek však v 87. minúte prekvapil brankára Száraza a rovnako svojím druhým gólom v zápase upravil na konečných 2:2.

Žilina nedala Dunajskej Strede šancu

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom (21. 10.) dueli 11. kola Niké ligy nad FC DAC 1904 Dunajská Streda jednoznačne 5:1. Dva góly „šošonov“ strelil Dávid Ďuriš.

MŠK Žilina – DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (3:1)

Góly: 41. a 73. Ďuriš, 15. Jambor (z 11 m), 29. Leitner, 62. Rusnák – 20. Csinger. Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Jekkel, ŽK: Leitner, D. Javorček – Trusa, Herc, ČK: 13. Kaša (DAC), 2562 divákov.

MŠK Žilina: Belko – Leitner, Minárik, Ndjeungoue – Rusnák (63. D. Javorček), Adang (63. M. Sauer), Gidi (81. A. Kopas), Bari – Ďuriš, Bile (74. Iľko), Jambor (81. Essomba)

DAC Dunajská Streda: Popovič – Pinto (46. Mendez), Kaša, Csinger, Andzouana – Káčer, Čermák (34. Brunetti), Dimun – Trusa (79. Veselovský), Goure (67. Niarchos), Ramadan (46. Herc)

Dôležitý moment sa udial už v 13. minúte, keď obranca hostí Filip Kaša zahral na bránkovej čiare rukou a dostal červenú kartu. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Timotej Jambor. Hostia vyrovnali v 20. minúte po rohovom kope zásluhou Csingera.

Žilinčania však početnú výhodu zužitkovali, už v polčase viedli 3:1, keď skórovali ešte Leitner a Ďuriš. Aktivitu hostí oslabil gól Rusnáka v 62. minúte a definitívu pridal svojím druhým gólom v zápase v 73. minúte reprezentant Ďuriš. Žiline patrí v tabuľke tretie miesto, DAC je siedmy.

Podbrezová opäť nadelila päť gólov

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová deklasovali v sobotňajšom (21. 10.) zápase 11. kola Niké ligy na domácom štadióne MFK Ružomberok 5:0. Základ vysokého víťazstva položili už v prvom polčase, ktorý vyhrali 4:0. Dva góly „železiarov“ dal Mark Osei Assinor. Podbrezová už tretíkrát v sezóne dokázala streliť v zápase päť gólov. V tabuľke je druhá o bod za vedúcim Trenčínom, Ružomberku patrí 8. miesto.

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 5:0 (4:0)

Góly: 6. a 45. Assinor, 19. Bartoš, 42. Galčík, 63. Kuzma. Rozhodoval: Glova, ŽK: Š. Faško – Zsigmund, Hladík, Lavrinčík, Chrien, Gabriel, 1698 divákov.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bakaľa, Bartoš, Oravec – Grešák, Bajo (76. Š. Faško), Paraj (63. Kuzma), Kováčik – Blahút (76. Ďatko), Assinor (63. Kabongo), Galčík (63. Ridwan)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Gabriel, Malý, Selecký (75. Úradník), Luterán – Lavrinčík (46. Mrva), Zsigmund – Šefčík (46. Múdry), Chrien (83. Jackuliak), Tučný (46. Gerec) – Hladík

V Trenčíne diváci gól nevideli

Futbalisti AS Trenčín iba remizovali v sobotnom (22. 10.) dueli 11. kola Niké ligy s hráčmi Skalice 0:0. Napriek strate bodov sú stále na čele tabuľky, štvrtý Slovan Bratislava, ktorý zaostáva o tri body, má však dva zápasy k dobru.

AS Trenčín – MFK Skalica 0:0 (0:0)

Rozhodovali: Dzivjak – Čajka, Kuba, ŽK: Soares, Stojsavljevič, Bondarenko – Vlasko, Ranko, Rudzan, Krčík, M. Hollý, Junas

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bariš, Gajdoš (64. D. Hollý) – Gong, Kupusovič, Soares

Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – M. Nagy, Mášik (80. M. Hollý) – Morong (71. Kousal), Vlasko (73. Haša), Gaži – Smékal

Domáci mali v stretnutí značnú prevahu, súpera prestrieľali 20:4. Diváci na trenčianskom štadióne však nevideli ani jeden presný zásah, veľkú šancu Njegoša Kupusoviča v závere stretnutia zneškodnil brankár hostí Martin Junas.

Bystrica predviedla v Košiciach otočku

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazili v 11. kole Niké ligy na pôde FC Košice 4:2, keď otočili skóre z 0:2. Bystričania si pripísali piaty triumf v sezóne a poskočili na piate miesto tabuľky, Košice sú desiate.

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (2:1)

Góly: 7. Pačinda, 11. Medved – 60. a 74. Polievka, 30. Rymarenko (z 11 m), 68. Pišoja. Rozhodovali: Očenáš – Bednár, Štrbo, ŽK: Mizerák, Varga, Fabiš, Gallovič – Godál, Polievka, Guimaraes, 2412 divákov.

Košice: Kira – Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák – Gallovič (82. Sovič), Petrák (82. Vasiľ) – Varga (51. Jonec), Faško, Medved (70. Sagna) – Pačinda (70. Liener)

Bystrica: Hruška – Migaľa, Pišoja, Godál (46. Uhrinčať), Willwéber, Záhumenský – Richtárech (46. Považanec), Hlinka, Ľupták (86. Guimaraes) – Rymarenko, Polievka (90. Acosta)

Domáci viedli v 12. minúte po góloch Erika Pačindu a Žana Medveda, no hostia priebeh duelu otočili. V 29. minúte znížil z penalty Martin Rymarenko a v druhom polčase skórovali dvakrát Róbert Polievka a raz Marián Pišoja. Polievka je so siedmimi gólmi na čele tabuľky strelcov.