Tipos extraliga: Okrúhle desiate kolo gólové hody neprinieslo, Humenné s prvou domácou trojbodovou výhrou

Na čelo tabuľky sa opäť dostali Zvolenčania.

Na snímke gólová radosť hráčov Nových Zámkov. Foto: TASR

Po nedeľňajšom (15. 10.) 10. kole hokejovej Tipos extraligy nastala zmena lídra. Na čelo tabuľky sa napriek prehre v Poprade (2:3 pp a sn) pred HK Spišská Nová Ves vyšvihol HKM Zvolen. Vo zvyšných piatich dueloch naplno bodovali domáce tímy. Diváci nevideli príliš ofenzívne kolo, padlo v ňom doposiaľ najmenej gólov (23) v novom ročníku.

Štvrtý triumf (2:1) za sebou vo vzájomných zápasoch zaznamenali hráči HC MIKRON Nové Zámky proti Slovanu Bratislava. Prvýkrát po príchode do kádra „belasých“ nebodoval kanadský útočník Brendan Ranford, ktorý mal za dve stretnutia na konte 9 bodov (6+3).

Doterajší líder HK Spišská Nová Ves inkasovala na ľade HC ´05 Banská Bystrica iba raz, no ani z 24 streleckých pokusov nedokázal prekonať brankára „baranov“ Filipa Belányiho a prehrali 0:1.

Posledné Humenné zaknihovalo druhý trojbodový zisk v extralige. Doma si poradilo s Duklou Trenčín (3:1), ktorá neuspela už v treťom stretnutí v sérii. Nováčik sa tak opäť dotiahol na HK Nitra. „Corgoni“ odohrali solídny duel na ľade Košíc, v tretej tretine dokázali zmazať dvojgólové manko, napokon však zo Steel arény nebrali ani bod. V 49. minúte totiž prekvapil brankára Libora Kašíka strelou po zemi z uhla Kanaďan Brett Pollock. Útočník „oceliarov“ sa gólovo presadil dvakrát a pridal aj asistenciu. Trojbodový bol aj jeho spoluhráč Hunter Fejes (1+2).

Slovan tretí triumf v rade nepridal

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom (15. 10.) stretnutí 10. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1. Triumf Novozámčanov zariadil v 54. minúte americký útočník Troy Loggins. Nové Zámky zdolali „belasých“ vo štvrtom vzájomnom stretnutí za sebou.

HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. Michnáč (T. Mikúš), 54. Loggins (Laurenčík, Lee) – 40. Findlay. Rozhodovali: Hronský, Stano – Gegáň, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0

N. Zámky: Kantor – Laurečník, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala – Stupka, Roy, Loggins – Michnáč, Prokeš, T. Mikúš – Šišovský, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Barto, Fafrák

Slovan: Coreau – Sersen, Romančík, Golian, Scheid, Maier, Gachulinec, Beňo – Pecararo, Ranford, O’Brien – Minárik, Preisinger, Takáč – Brown, Findlay, Lukošík – Török, Masnica, Výhonský

Slovan mal počas duelu streleckú prevahu (34:23), no domáci aj vďaka výbornej disciplíne dokázali uspieť. Vedenia sa ujali v 10. minúte zásluhou Alberta Michnáča, no v závere prostrednej časti sa po góle Bretta Findlayho začínalo odznovu. Tri body pre domácich napokon zabezpečil Loggins.

Košice doma uspeli

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Nitra 4:3 v nedeľňajšom (15. 10.) zápase 10. kola Tipos extraligy. Po dvoch ligových prehrách zabodovali naplno a na konte majú 16 bodov. Nitrania nenadviazali na dve víťazstvá po sebe a s ôsmimi bodmi sú naďalej na predposlednom 11. mieste. Hráči HC Košice v stredu uzavrú svoje účinkovanie v Lige majstrov, keď v domácom zápase nastúpia proti nemeckému tímu Adleru Mannheim.

HC Košice – HK Nitra 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Góly: 22. Krivošík (Pollock, Fejes), 24. Fejes (Berger, Breton), 32. Pollock (Fejes, Krivošík), 49. Pollock (Breton, Šedivý) – 21. Buček (Gates, Gill), 44. Harper (Gajdoš, Gill), 48. Gill (Gates, Jackson). Rozhodovali: Krajčík, Snášel – Šoltés, Pribula, vylúčení: 6:4 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Zech, Deyl, Ferenc, Šedivý, V. Dravecký ml. – Krivošík, Pollock, Jääskeläinen – Lamper, Chovan, Lunter – Bartánus, Berger, Fejes – Bačo, Šimun, Rogoň

Nitra: Kašík – Kubeš, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača – Harper, Gill, Buček – Jackson, Gates, Bubela – Slovák, Hrnka, Bajtek- Lacka, Pobežal, Griffin

Po bezgólovej prvej tretine ako prví skórovali hostia, keď sa Buček dostal za obranu súpera a po krátkom úniku prekonal Riečického. Už o 24 sekúnd však Krivošík vyrovnal a o dve minúty na neho nadviazal Fejes – 2:1.

Keď Pollock v 32. minúte zvýšil na 3:1 zdalo sa, že domáci majú duel pod kontrolou. Hostia ich však v úvode druhej časti zaskočili, keď Harper znížil na 3:2 a Gill prvým gólom v sezóne využil presilovku – 3:3.

Košičania získali tesný náskok späť o 46 sekúnd, keď Pollock strelou z ostrého uhla prekvapil brankára Kašíka – 4:3. Domáci si už náskok nenechali vziať a skóre sa nezmenilo ani počas hry hostí bez brankára.

Michalovce opäť doplatili na nedisciplinovanosť

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom (15. 10.) zápase 10. kola Tipos extraligy doma nad HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1. Víťazný gól Liptákov strelil v 37. minúte v presilovej hre útočník Michal Uhrík.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Góly: 32. Réway (Miller), 37. Uhrík (Egle, Berry) – 21. Pearson (Mihalik, Vašaš). Rozhodovali: Výleta, Crman – Kacej, Stanzel, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1298 divákov

L. Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Vojtech, Uhrík, J. Sukeľ – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Šmída, Vankúš – Tkáč

Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Jasečko – Santos, Pearson, Paločko – M. Valach, Heard, Bjalončík – Vašaš, Buc, Kabáč – Solenský, Fedor, Stripai

Všetky tri presné zásahy padli v prostrednej časti hry a ani jeden z nich nepadol v rovnovážnom stave. Vedenia sa ujali v 21. minúte hostia zásluhou Chasea Pearsona, ktorý sa presadil v oslabení. Zlá disciplína však Michalovčanov napokon dostihla. V polovici duelu využil presilovku o dvoch hráčov Martin Réway a prvým gólom v sezóne rozhodol Michal Uhrík.

Humenné prelomilo negatívnu sériu

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v nedeľňajšom (15. 10.) zápase 10. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Dukla Trenčín 3:1 a prerušili tak trojzápasovú šnúru prehier. V tabuľke je ale nováčik najvyššej súťaže naďalej na poslednom mieste.

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) – 26. Immo (Conway, Giľák). Rozhodovali: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Humenné: Galimov – Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický – Lapšanský, Pereskokov, Šoltés – Handlovský, Linet, Kriška – Borov, Kuru, Vaško – Michalík, Krajňák, Lačný

Trenčín: Lacouvée – Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hudec, Nemčík, Bokroš – Charbonneau, Baláž, Petráš – Hertzberg, Conway, Eriksson – Hudec, Sojčík, Giľák – Sloboda, Lichanec, Krajčovič

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, no boli to práve domáci Humenčania, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Dávida Šoltésa. Ten sa po zmätku v trenčianskom pásme zorientoval najlepšie spomedzi všetkých.

V druhej tretine Trenčín po únavnom snažení sa našiel recept na brankára Galimova, keď presilovku využil v 26. minúte Tor Immo. Misky váh však Dukla napriek veľkému tlaku na svoju stranu nepreklopila, ba práve naopak, krásnym gólom sa presadil domáci Vaško.

Počas tretej tretiny si Humenné svoje vedenie postrážilo a gólom do opustenej brány hostí spečatilo svoju prvú výhru v riadnom hracom čase na domácom ľade v tejto sezóne.

V Bystrici sa zrodil futbalový výsledok

V 10. kole Tipos extraligy hokejisti Banskej Bystrice zdolali Spišskú Novú Ves 1:0, keď sa v samom závere duelu v oslabení presadil legionár Frank Hora. Domáci sa museli zaobísť bez najproduktívnejšieho hráča Turnbulla, ktorý nenastúpil pre zranenie v hornej časti tela.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 60. Hora (Bíreš, Bačík). Rozhodcovia: Baluška, Rojík – Synek, Frimmel. Vylúčení na 2. min: 6:6, vyššie tresty: 42. Matoušek 5 + DKZ za podkopnutie – 37. Bortňák 5 + DKZ za pichnutie, presilovky: 0:0 , oslabenia: 1:0, 2153 divákov.
        Banská Bystrica: Krošelj – Hora, Bačík, Ďatelinka, Wilde, Pavúk, Žabka, Holenda – Vela, Adam, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – R. Faith, Stránsky, Žitný – Macek, Sojka, Petriska
        Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Beaudry, Groch – Hamráček, Bortňák, Vartovník – Archambault, Nellis, Džugan – Burgess, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Myklukha, Drábek

Kouč hostí nasadil na prvú bystrickú formáciu štvrtú. Prvá tretina bola opatrná z oboch strán a diváci sa gólu nedočkali ani v strednom dejstve, kde už nechýbali ani vyložené šance na oboch stranách. Mužstvá sa nedokázali presadiť ani v presilovkách, Bystričania nevyužili ani tie, keď hral súper iba v troch.

Napokon o výhre tímu spod Urpína rozhodol 34 sekúnd pred koncom obranca Hora, keď namieril z kruhu presne k bližšej žrdi v čase, keď sa z trestnej lavice vrátili dvaja vylúčení Spišiaci a Vartovník hral bez hokejky.

Samostatné nájazdy v prospech Popradčanov

Hokejisti Zvolena prehrali v 10. kole Tipos extraligy na ľade Popradu 2:3 po nájazdovom rozstrele, ale vrátili sa na čelo tabuľky. Rozhodujúci gól strelil v štvrtej sérii ukrajinský útočník Oleksandr Peresunko. Hostia majú rovnaký počet 22 bodov ako druhá Spišská Nová Ves, no majú lepšie skóre i vzájomný zápas.

HK Poprad – HKM Zvolen 3:2 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 25. Kukuča (Kundrik), 44. Coulter (Dmowski, Kotvan), rozh. nájazd Peresunko – 12. Kašlík (M. Hults), 55. C. Hults (Kašlík). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Orolin, Jurčiak, vylúčení: 0:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0.

Poprad: Vay – Betker, McFadden, Turan, Kotvan, Česánek, Brejčák, Drgoň – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Mlynarovič, Kundrik – Svitana, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Šotek

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Čulík, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Haborák – Šiška, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Mucha – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Fekiač, Csányi

Domáci vstúpili do duelu aktívnejšie, ale skóre otvoril Zvolen. V 12. minúte Mitch Hults prihral Matejovi Kašlíkovi, ktorý prekonal brankára Adama Vaya. „Kamzíci“ v prostrednej časti vyrovnali, keď Peter Kundrik využil chybu hostí, prenikol po ľavej strane a pred bránkou našiel úplného voľného Andreja Kukuču.

V tretej dostal domácich do vedenia Tyler Coulter, ktorý dosiahol prvý gól v drese Popradu. Zvolenčania však v 55. minúte vyrovnali vďaka Coleovi Hultsovi. V nájazdoch sa presadili na domácej strane Max Gerlach a Peresunko, za hostí len kapitán Peter Zuzin.

V drese Popradu nenastúpil útočník Tomáš Záborský, ktorý v piatkovom (13. 10.) zápase na ľade Slovana Bratislava utrpel otras mozgu.