Na hlavný obsah

Zemetrasenie na striedačkách extraligových klubov pokračuje. V Trenčíne skončil Róbert Döme

Klub pôvodne informoval, že Dömeho uvoľnil na dva týždne z rodinných dôvodov.

Zemetrasenie na striedačkách extraligových klubov pokračuje. V Trenčíne skončil Róbert Döme
Na snímke dnes už bývalý tréner Dukly Trenčín Na snímke tréner HK Dukla Trenčín Róbert Döme. Foto: TASR

Vedenie extraligového hokejového klubu HK Dukla Trenčín sa dohodlo s trénerom Róbertom Dömem na ukončení spolupráce. Tím povedie trojica Branko Radivojevič, Milan Bartovič, Ken Eddy spoločne s trénerom brankárov Dominikom Antalaom. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

V piatok 19. októbra trenčiansky klub informoval, že na dva týždne uvoľnil Dömeho z pozície hlavného trénera z rodinných dôvodov. Tím vtedy dočasne prevzal Radivojevič spoločne s Bartovičom a Eddym.

Dukla mala v tom čase za sebou tri prehry za sebou, po ktorých nasledovali ďalšie tri zápasy bez bodového zisku. V nedávnom období sa však výsledky „vojakov“ zlepšili a pred končiacou sa reprezentačnou prestávkou dosiahli štyri víťazstvá za sebou. Po nej sa už Döme k tímu nevráti.

„Po vzájomnej dohode prišlo k ukončeniu spolupráce s hlavným trénerom Róbertom Dömem. Aj týmto spôsobom by sme sa chceli trénerovi poďakovať za jeho odvedenú prácu pre náš klub a popriať mu v súkromnom a taktiež pracovnom živote veľa šťastia,“ uviedol klub v oficiálnom vyhlásení.

Döme sa stal trénerom Dukly Trenčín v apríli 2022. Tím obsadil pod jeho vedením v základnej časti sezóny 2022/2023 9. miesto, keď v 50 zápasoch nazbieral 68 bodov, pričom dosiahol 22 víťazstiev. V predkole play off podľahol Michalovciam 2:3 na zápasy. Pre 44-ročného Dömeho bol Trenčín druhý angažmán v pozícii hlavného trénera, predtým pôsobil v Slovane Bratislava.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport