ME v krátkom bazéne: Podmaníková obsadila piate miesto na 100 metrov prsia

Za víťazkou zaostala o 1,56 sekundy.

Na archívnej snímke slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková. Foto: TASR/AP

Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková obsadila piate miesto v stredajšom (6. 12.) finále na 100 metrov prsia na ME v krátkom bazéne. Zlato na šampionáte v rumunskom Otopeni získala Estónka Eneli Jefimovová, ktorá dohmatla v čase 1:03,21 minúty. Striebro ukoristila Benedetta Pilatová z Talianska (1:03,66), pódium doplnila Holanďanka Tes Schoutenová (1:04,04).

Podmaníková zopakovala umiestnenie z utorňajšieho (5. 12.) semifinále, v ktorom obsadila rovnako 5. priečku časom 1:04,85 min. Vo finále svoj čas vylepšila o osem stotín sekundy a nechala za sebou tri súperky. Za víťazkou zaostala o 1,56 sekundy.

Zlato na 50 m v.sp. si v stredajšom (6. 12.) finálovom programe vyplávala časom 23,52 sekundy Švédka Michelle Colemanová pred Taliankou Beryl Gastaldellovou (23,71), tretia skončila Dánka Julie Kepp Jensenová (23,89).

Na 50 m znak sa z prvenstva radoval 22-ročný Francúz Mewen Tomac (22,84) pred druhým Nemcom Olem Braunschweigom (23,00). Na bronzovom stupienku skončili so zhodným časom 23,10 dvaja plavci – Lorenzo Mora z Talianska a Švajčiar Thierry Bollin.

Švajčiar Noe Ponti triumfoval na 100 m motýlik v novom európskom rekorde, ktorý má hodnotu 48,47 s. Doterajšie maximum, ktorého držiteľom bol od novembra 2009 Rus Jevgenij Korotyškin, sa mu podarilo prekonať o stotinu sekundy.