Tipos extraliga: Michalovce zničili Slovan desiatimi gólmi, posledné Humenné s cennou výhrou nad lídrom

Na čele tabuľky ostávajú Košice pred Spišskou Novou Vsou.

Na archívnej snímke radosť hokejistov HK DUKLA Ingema Michalovce. Foto: Facebook/HK DUKLA Ingema Michalovce

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa dotiahli v Tipos extralige na lídra z Košíc na rozdiel jedného bodu. Spišiaci nezaváhali na ľade Nových Zámkov (5:3), zatiaľ čo „oceliari“ prekvapivo zakopli v poslednom Humennom 1:4. Debakel 1:10 utŕžili na ľade rozbehnutých Michaloviec hráči bratislavského Slovana.

Michalovčania predĺžili svoju víťaznú sériu na šesť duelov a zároveň nadviazali na dva triumfy nad Slovanom z predošlých zápasov v prebiehajúcej sezóne. „Líšky“ už raz „belasých“ zdolali v tomto ročníku podobne vysokým rozdielom (8:2). Štyrmi gólmi sa blysol útočník Michaloviec Chase Pearson, ktorý pridal aj jednu asistenciu.

Tretiu prehru za sebou zaznamenali Nitrania, ktorí v Poprade viedli po štyridsiatich minútach 2:0, no „kamzíci“ otočili nepriaznivý stav tromi gólmi. Popradčania tak natiahli víťaznú sériu už na štyri zápasy.

Slovan s výpraskom, v Michalovciach si ani neškrtol

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce deklasovali v piatkovom (1. 12.) zápase 23. kola Tipos extraligy Slovan Bratislava 10:1. Pre hostí to bola najvyššia prehra v ročníku, po ktorej sú na 10. priečke tabuľky iba o skóre pred predposledným Trenčínom. Pre Michalovce to bolo šieste víťazstvo za sebou. Na vysokom triumfe domácich sa šiestimi bodmi podieľal útočník Chase Pearson, ktorý pridal k štyrom gólom dve asistencie.

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 10:1 (3:1, 5:0, 2:0)

Góly: 9. Bodák (Puliš, Heard), 14. Pearson (Daugavinš), 19. Acolatse (Suja), 24. Santos (Michalčin, Pearson), 29. Daugavinš (Santos, Pearson), 35. Pearson (Daugavinš), 36. Acolatse, 38. Pearson (Bodák) , 47. Stripai (Fedor), 56. Pearson (Daugavinš, Bodák) – 18. Žitný (Korenčík, Findlay). Rozhodovali: Snášel, Žák – Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Heard (Mich.) a Werek (Slov.) obaja 5 min. + DKZ za bitku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0. Zmeny: 29. Coreaeu (Slov.) namiesto Godlu

Michalovce: Škorvánek – Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Fedor, Stripai – Daugavinš, Pearson, Santos – Puliš, Heard, Valach – Paločko, Suja, Bjalončík – Vašaš, Solenský, Kabáč

Košice: Godla (29. Coreau) – Korenčík, Lalonde, Demo, Romančík, Maier, Golian, Beňo – Takáč, Werek, Pecararo – Žitný, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Fominych – Török, Šille, Masnica – L. Jendek

Michalovčania chceli predĺžiť svoju víťaznú sériu a zároveň nadviazať na dva triumfy nad Slovanom z predošlých zápasov v prebiehajúcej sezóne. Tieto zámery začali napĺňať od 8. minúty, v ktorej obranca Bodák otvoril skóre.

Na zásah Pearsona zo 14. minúty ešte dokázal odpovedať Žitný, pre ktorého to bol už štvrtý presný zásah po návrate do Slovana. Ešte do prvej prestávky však Acolatse vrátil domácim dvojgólový náskok.

Michalovčania v druhej tretine herne dominovali a potvrdili to piatimi gólmi. Hostí nenaštartovalo ani striedanie brankárov, keď Coreau vystriedal Godlu po 5. inkasovanom góle. Pearson skompletizoval svoj druhý hetrik v sezóne v 38. minúte (8:1). Stripai zvýšil v 47. minúte na 9:1 a želanie domácich divákov, ktorí túžili po desiatke, vyslyšal v 56. minúte Pearson. Záver zápasu ešte spestrila potýčka Hearda s Werekom.

Spišiaci otočili duel v Zámkoch

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom (1. 12.) zápase 23. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov 5:3. Spišiaci sa v tabuľke dotiahli na lídra z Košíc na rozdiel bodu. Novozámčania zaznamenali štvrtú prehru za sebou.

Domáci si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok 3:1, no hostia nezložili zbrane. „Rysy“ dokázali tromi gólmi otočiť na 4:3 a duel spečatil gólom do prázdnej bránky Burgess.

HC Mikron Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)

Góly: 8. T. Mikúš (Johnson), 9. Michnáč (Kozák, Roy), 12. Roy (Michnáč, Roman) – 1. Nellis (Archambault, Burgess), 35. Nellis (Archambault, Merežko), 45. Kerbashian (Majdan, Merežko), 48. Džugan (Merežko), 59. Burgess (Vandas). Rozhodovali: Hronský, Stano – Orolin, Gegáň, vylúčení: 2:1, presilovky a oslabenia: 0:0

N. Zámky: Kantor – Roman, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Prokeš, Ondrušek, Števuliak – T. Mikúš, Johnson, J. Mikúš – Stupka, Roy, Michnáč – Fafrák, Barto, Kováč

Spišská Nová Ves: Surák – Ališauskas, Merežko, Knižka, J. Valach, Romaňák, Žiak, Veverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Džugan, Myklucha, Vandas – Drábek, Bortňák, Danielčák – Zöld

Humenné so skalpom Košíc

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v piatkovom (1. 12.) 23. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC Košice 4:1. Líder tabuľky utrpel druhú prehru za sebou, v utorok podľahol Trenčínu 4:5 po predĺžení. Humenné ostáva v tabuľke na poslednom mieste so ziskom 21 bodov.

HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 17. Linet (Kuru, Diakov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 39. Linet (Pereskokov, Kuru) – 47. Berger (Lamper, Havrila). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Pribula, Tichý, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Humenné: Kozel – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta, Novák – Pereskokov, Kuru, Handlovský – Šoltés, Lucenius, Borov – Horvát, Linet, Lačný – Ragan, Krajňák, Thomka

Košice: Riečický – Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Mihalik, Bartoš, Hudec – Fejes, Berger, Pollock – Lunter, Chovan Jääskeläinen – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo

Hostia mali v úvode hernú prevahu, no do vážnejšej príležitosti sa nedostali. Skóre sa po prvýkrát pri Laborci menilo v 17. minúte, keď domáci využili presilovku zásluhou bývalého útočníka Košíc Lineta. Do prvého klaksónu extraligový nováčik skóroval ešte raz, znova využitou početnou prevahou. Na streleckú listinu sa zapísal ďalší hráč s minulosťou v drese „oceliarov“ Pereskokov.

Líder tabuľky bol na ľade čoraz viac frustrovaní vývojom zápasu. Na svedomí to mal výborne chytajúci gólman Kozel. Aj v prostrednej tretine strelili Humenčania dva góly.

Najskôr sa v 25. minúte ujala kombinácia do prázdnej bránky, na ktorej konci bol odchovanec hostí Šoltés a štvrtý gólový pozdrav Riečickému poslal v 39. minúte druhým gólom v zápase Linet. Obhajca titulu prelomil strelecké mlčanie až na konci 47. minúty, no bolo už neskoro. Výsledok len kozmeticky upravil obranca Berger.

Kamzici v poslednej tretine otočili stav a Nitru poslali domov bez bodov

Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom (1. 12.) zápase 23. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 3:2. „Kamzíci“ dokázali v záverečnom dejstve otočiť tromi gólmi nepriaznivý stav z 0:2. HK Poprad – HK Nitra 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)

Góly: 48. Dmowski, 49. Urbánek, 55. Kotvan (Calof, Záborský) – 2. Jackson (Harper, Gajdoš), 32. Jackson (Gates, Buček) Rozhodovali: Goga, Výleta – Jedlička, Vyšný, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1668 divákov

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Kurovskij, Nahalka – Peresunko, Coulter, Dmowski – Kukuča, Calof, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Urbánek, Bodnár

Nitra: Aittokallio – Cotton, Bača, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Jackson, Gates, Harper – Bartakovics, Šramaty, Čederle – Lacka, Bubela, Okoličány – Ridzoň

Popradčania zaznamenali štvrtý triumf za sebou, „corgoni“ pridali tretiu prehru v sérii.

Hostia viedli zásluhou dvojgólového Američana Jacksona. Domácich naštartoval za obratom v 48. minúte Dmowski a už o 56 sekúnd vyrovnal Urbánek. Autorom víťazného gólu bol v 55. minúte obranca Kotvan, ktorý využil presilovú hru.

Lahtinen hetrikom režíroval výhru Liptákov

Hokejisti Liptovského Mikuláša si pripísali v Tipos extralige druhé víťazstvo za sebou. Po utorkovom triumfe 4:2 nad Slovanom zdolali v piatok (1. 12.) ľade HKM Zvolen 5:3. Domáci útočník Severi Lahtinen sa na triumfe podieľal hetrikom.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Góly: 4. Lahtinen (Quince, Réway), 26. Quince, 29. Lahtinen (Quince, Réway), 45. Lahtinen (Fekiač, Hraško), 45. Nauš (Egle) – 3. Bondra (Kubka, Viedenský), 26. Mucha (Kašlík), 30. Bondra (Zuzin). Rozhodovali: Baluška, J. Konc ml. – Kacej, Valo, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 687 divákov.

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasilyev, Hraško, Fekiač, Nátny, Vojtech, Réway – Lahtinen, Quince, Nauš – Berry, Egle, Avtsin – Sukeľ, Uhrík, Valigura – Tkáč, Vankúš

Zvolen: Kupsky – Sládok, Hain, Hults, Mudrák, Čulík, Kubka, Haborák, Hecl – Šiška, Langkow, Mucha – Kašlík, Hults, Zuzin – Bondra, Viedenský, Kolenič – Csányi, Marcinek

Trenčín podľahol Bystrici

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 23. kole Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:3. „Barani“ uspeli v treťom z uplynulých štyroch duelov.

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Góly: 7. Baláž, 20. Immo (Conwway), 21. Ahl (Conway) – 11. Adam (Turnbull), 13. Turnbull (Vela, Adam), 23. Plančár (Stránský, Štrauch), 35. Ďatelinka (Šenkeřík, Petriska). Rozhodovali: Crman, Štefik – Konc ml., Frimmel, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 1790 divákov.

Dukla Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, M. Hudec, Kupec – D. Hudec Sojčík, Petráš – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Lichanec, Sloboda – Immo, Baláž, Giľák

Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Eichwede-Wilde, Šenkeřík, Hora, Ďatelinka, Luža, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull -Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Štránský, Štrauch