Pospíšila čaká vypočutie pred disciplinárkou za zákrok na Dunna zo Seattlu

Po ataku zozadu obranca Seattlu hlavou nepríjemne vrazil do mantinelu.

Na snímke útočník Martin Pospíšil v drese Calgary Flames. Foto: X/Calgary Flames

Slovenského hokejového útočníka Martina Pospíšila čaká v stredu (6. 3.) disciplinárne konanie pred oddelením NHL pre bezpečnosť hráčov za jeho zákrok na Vincenta Dunna v utorkovom (5. 3.) zápase, v ktorom jeho Calgary prehralo doma so Seattlom 2:4.

Dvadsaťštyriročný Pospíšil to v 54. minúte prehnal v útočnom pásme s agresívnym forčekingom. Po ataku zozadu obrancu Seattlu hlavou nepríjemne vrazil do mantinelu a dostal trest 5 minútu a do konca zápasu. Dunn utrpel nešpecifikované zranenie a do zápasu sa už nevrátil.

Pospíšil sa prezentoval tvrdým bodyčekom aj v 28. minúte, keď atakoval švédskeho beka Adama Larssona. Tento hit však rozhodcovia vyhodnotili ako čistý a Pospíšil videl iba menší trest za následnú šarvátku s Tyeom Kartyem.