Vo finále Slovnaft Cupu sa stretne Spartak Trnava a MFK Ružomberok

Trnava v Podbrezovej uhrala postupovú remízu 0:0.

Vpravo tréner Trnavy Michal Gašparík a kapitán Trnavy Martin Mikovič. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Vo finále Slovnaft Cupu sa stretnú futbalisti dvojnásobného obhajcu trofeje FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok.

Trnavčania zvládli stredajšiu (17. 4.) semifinálovú odvetu, keď po domácom víťazstve 1:0 remizovali na ihrisku FK Železiarne Podbrezová 0:0 a v stredu 1. mája o 15.00 h v Košiciach sa pokúsia získať domáci pohár tretíkrát za sebou.

Ich súperom bude Ružomberok, ktorý v semifinále potvrdil úlohu favorita proti Lipanom.

Podbrezová otvorila skóre už v 9. minúte, gól Bartoša však neplatil pre faul Kabonga. Domáci mali v prvom polčase miestami drvivú prevahu, brankár Takáč pri ich šanciach vyťahoval jednu bravúru za druhou a držal svoj tím nad vodou.

Po zmene strán aktivita „železiarov“ pokračovala, hostia však udržali vzadu nulu. „Andeli“ mohli napokon aj vyhrať, keď v závere do otvorenej domácej obrany unikli Bukata so Štefánikom, druhému menovanému však nedôrazné zakončenie chytil Danko.