Slováci v NHL v noci nebodovali, Halák sa vrátil do bránky

Bruins však prehrali so Sabres 4:6.

Na snímke vpravo slovenský brankár Bostonu Jaroslav Halák a český útočník David Pastrňák. Foto: TASR/AP

Hokejisti Calgary zdolali v piatkovom (23. 4.) domácom zápase NHL Montreal 4:2. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral v drese hostí 16:29 minúty a mal mínusový bod. Canadiens prehrali tretí z uplynulých štyroch duelov. Pod triumf Flames sa najvýraznejšie podpísal Sean Monahan, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie.

Do bránky Bostonu sa dostal aj Jaroslav Halák, keď v 52. minúte stretnutia s Buffalom vystriedal Tuukku Raska, hoci inkasoval iba raz, „medvedi“ prehrali 4:6. Po Halákovom príchode na ľad strelil Boston tri góly v priebehu piatich minút a skorigoval na 4:5, no posledné slovo mali domáce „šable“, 42 sekúnd pred klaksónom skompletizoval do prázdnej bránky hetrik Sam Reinhart. Buffalo zdolalo Bruins po dvoch prehrách v predchádzajúcich dvoch vzájomných dueloch.