Na hlavný obsah

Švédi pred zápasom proti Slovákom: Nebojíme sa nikoho

Tréner nášho súpera vyzdvihol slovenské individuality.

Švédi pred zápasom proti Slovákom: Nebojíme sa nikoho
Na snímke hráči Švédska pózujú pre spoločnú fotografiu pred zápasom E-skupiny na majstrovstvách Európy vo futbale Španielsko - Švédsko. Foto: TASR/AP

Futbalisti Švédska pôjdu do zápasu so Slovenskom na EURO 2020 v diametrálne odlišnom nastavení ako proti Španielom. V Seville sa im podarilo uhrať bezgólovú remízu, v Petrohrade v 2. kole E-skupiny však chcú viac.

Tréner Janne Andersson pred piatkovou (18. 6.) konfrontáciou charakterizoval hru najbližšieho súpera ako dobre organizovanú a potvrdil, že očakáva od svojho mužstva oveľa väčšie držanie lopty.

Švédi chcú víťazstvo

„Rozhodne sa posnažíme o dosiahnutie najlepšieho výsledku, ktorým je víťazstvo. Po prvom zápase sme sa dostali do nádejnej pozície a sme pripravení na to nadviazať v druhom.,“ povedal 58-ročný tréner na online predzápasovej tlačovej konferencii.

Švédsky tréner Janne Andersson počas úvodného zápasu svojho tímu na ME Španielsko – Švédsko.Foto: SITA/AP
Foto: SITA/AP

„Máme súpera dobre zanalyzovaného. V rozličných zápasoch ako tréner využívate obranu a útok rozdielne, myslím si, že Slováci nebudú napádať tak vysoko ako Španieli a to nám umožní viac hrať našu hru. Kľúčové bude, aby sme sa k tomu dostali, pretože proti Španielsku to nešlo. V minulosti sme dokázali odohrať dobré zápasy v ofenzíve proti súperom, ktorí hrali viac v obrane,“ dodal Andersson.

Vyzdvihol Hamšíka, Škriniara a Dudu

Pri otázke, aký priebeh súboja očakáva, odpovedal: „My budeme hrať inak. Slovensko dodržiava svoju hru, vie meniť tempo hry, musíme si dávať pozor. Očakávam, že budú hrať viac zozadu a my budeme mať oveľa väčšie držanie lopty ako proti Španielsku. Slováci majú dobré individuality a vedia to ukázať v rýchlych protiútokoch. K lídrom patria Marek Hamšík, Milan Škriniar či Ondrej Duda, no celé mužstvo má najmä kolektívny prejav a silný tímový duch.“

Na ďalšiu otázku, či sa Švédi neboja kvalít slovenských hviezd Hamšíka so Škriniarom, odvetil rázne: „My sa nebojíme nikoho. Strach nie je to správne slovo. Máme k nim rešpekt ako ku hráčom, ale aj celému mužstvu.“

Za kabínu „Tre kronor“ sa pred kamery postavil stredopoliar Sebastian Larsson, ktorý sa vyjadril aj na margo slovenského kapitána Hamšíka. Rekordér v počte štartov v slovenskej reprezentácii (127) pôsobil pred ME krátko v IFK Göteborg, aby sa rozohral pred finálovým turnajom.

„Vieme, že je hráč svetovej triedy. Dlhšie nehral, ja som ho v Göteborgu hrať nevidel. Pre Slovensko je jeden z najdôležitejších hráčov,“ povedal Larson.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport