Na hlavný obsah

Tri fortunaligové kluby oznámili mená nových trénerov

Trenčanov sa chopí niekdajší reprezentant SR.

Tri fortunaligové kluby oznámili mená nových trénerov
Na snímke zľava nový tréner Senice Pavel Šustr, kouč Pohronia Gergely Geri a kormidelník Trenčína Peter Hlinka. Foto: fksenica.eu, TASR, astrencin.sk, koláž: RTVS

AS Trenčín, FK Pohronie a FK Senica. To sú traja účastníci najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku Fortuna ligy, ktorí v stredu (2. 6.) prezradili mená svojich nových kormidelníkov, ktorí ich povedú v novej sezóne 2021/2022.

Reprezentačné skúsenosti

Trenčanov povedie bývalý slovenský reprezentant Peter Hlinka. S fortunaligovým klubom sa dohodol na ročnom kontrakte. Informovala o tom oficiálna stránka AS.

V závere predchádzajúcej sezóny viedol Trenčanov dočasný kouč Juraj Ančic po aprílovom odvolaní Belgičana Stijna Vrevena. Štyridsaťdvaročný Hlinka pôsobil ako hlavný tréner v nižšej rakúskej súťaži v klube First Vienna FC. Momentálne končí štúdium najvyššej trénerskej licencie v Rakúsku.

Bývalý stredopoliar odohral v národnom drese takmer tri desiatky zápasov. Skoro celú kariéru absolvoval v najvyššej rakúskej súťaži. Okrem pôsobenia vo viedenských kluboch Rapid a Austria hral za Sturm Graz a Bregenz. V rakúskej lige nastúpil na 334 zápasov. Jeden rok strávil v druholigovom nemeckom Augsburgu.

Senica stavila na západných susedov

Novým trénerom futbalistov Senice sa stal Čech Pavel Šustr. Vo funkcii nahradil Karola Praženicu.

Štyridsaťšesťročný Šustr v minulsoti pôsobil ako asistent trénera v českých reprezentáciách do 16 a 17 rokov, predtým v Zbrojovke Brno. Od roku 2019 viedol Prostějov.

Senica obsadila v predchádzajúcej sezóne Fortuna ligy predposledné 11. miesto, v baráži o udržanie sa zdolala  druholigovú Banskú Bystricu po výsledkoch 2:1 vonku a 1:1 doma.

Štvrté pôsobisko za ostatný polrok

Hráčov FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Źdaňa povedie v nasledujúcej sezóne tréner Gergely Geri. Bývalý kouč Podbrezovej, Nitry či Serede nahradil Jana Kameníka. Fortunaligista to potvrdil na facebooku.

Geri v závere predchádzajúceho ročníka FL viedol Sereď, do ktorej prišiel po dvojmesačnej anabáze v maďarskom Diósgyőri. V úvode sezóny pôsobil v Nitre. Kameník prišiel do FK Pohronie pred sezónou a mužstvo doviedol na 9. miesto v tabuľke.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport