Na hlavný obsah

Šéf diplomacie Korčok hovorí o možnom rušení konzulátov

Dôvodom je nenavýšenie rozpočtu pre rezort.

Šéf diplomacie Korčok hovorí o možnom rušení konzulátov
Na snímke minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS). Foto: mzv.sk

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) sa chystá robiť silné zásahy do siete zastupiteľských úradov Slovenska vo svete. V hre je aj rušenie slovenských konzulátov. Dôvodom je nezvýšenie rozpočtu pre rezort diplomacie. Uviedol to počas štvrtkového (14. 10.) rokovania vlády.

Minister si je podľa vlastných slov vedomý nedofinancovania rezortu v mnohých otázkach. Podotkol, že má dlhodobo nedofinancované kapitálové výdavky do výšky 50 miliónov eur a majetok ministerstva v zahraničí chátra. „Pýtať si miliónové zdroje teraz, aby sme opravili budovy v zahraničí, by bolo nerealistické, preto som nežiadal o zvýšenie rozpočtu,“ povedal Korčok.

Pri rušení konzulátov chce Korčok postupovať korektne voči partnerom. Chce o tom najprv komunikovať s nimi. Koľko konzulátov by sa malo zrušiť Korčok nekonkretizoval. „Aby som udržal túto sieť, musím do nej zasiahnuť,“ poznamenal.

Ministerstvo zahraničných vecí by malo mať v roku 2022 k dispozícii viac ako 154,3 milióna eur. Najväčšia časť, viac ako 78 percent výdavkov, smeruje do zahraničnej politiky.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko