Na hlavný obsah

Vlhová skončila druhá, slalom v Killingtone vyhrala domáca Shiffrinová

Slovenka urobila v 2. kole veľkú chybu.

Vlhová skončila druhá, slalom v Killingtone vyhrala domáca Shiffrinová
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v nedeľnom (28. 11.) slalome Svetového pohára (SP). V americkom Killingtone nestačila iba na domácu hviezdu Mikaelu Shiffrinovú, za ktorou zaostala o 75 stotín sekundy.

Shiffrinová slávila v slalome 46. triumf v SP, čím sa v počte víťazstiev v jednej disciplíne vyrovnala Ingemarovi Stenmarkovi. Legendárny Švéd dosiahol 46 prvenstiev v obrovskom slalome. Tretia skončila Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,83).

Druhá priečka jej je v Killingtone súdená

Vlhová sa po dvoch triumfoch v Levi musela tentoraz uspokojiť v slalome s druhou priečkou. Tá zostáva jej maximom v Killingtone, kde ju už štvrtýkrát predstihla iba Shiffrinová. Slovenka dosiahla už 48. pódiové umiestenie v SP, z toho pätnásťkrát bola druhá (22-15-11).

Shiffrinová tak opäť nenašla premožiteľku v Killingtone, na domácom svahu „Superstar“ vyhrala všetkých päť doterajších slalomov. Osamostatnila sa na čele celkového poradia SP, pred druhou Vlhovou má náskok 20 bodov.

Po sobotňajšom (27. 11.) nepriaznivom počasí, ktoré zapríčinilo zrušenie obrovského slalomu, vládlo v nedeľu (28. 11.) v Killingtone bezvetrie s mrazivými teplotami a nič nebránilo konaniu súťaže. 

Prvé kolo s prehľadom vyhrala

Vlhová vyrazila na trať ako prvá, obhajkyňa veľkého glóbusu jazdila isto, uvoľnene a bez väčších problémov. Po 1. kole sa usadila na čele s náskokom dvoch desatín pred Shiffrinovou.

Americká spolufavoritka sa nevyhla zaváhaniam, na treťom medzičase zaostávala o pol sekundy, až v spodnej časti zrýchlila a zredukovala stratu.

Priebežne tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá zaostala za Vlhovou o 0,58 s. Ďalšie pretekárky nabrali už vyše sekundové manko, obhajkyňa malého glóbusu Rakúšanka Katharina Liensbergerová bola priebežne piata (+1,24).

Chyba ju pripravila o víťazstvo

Trať druhého kola postavil Slovák Matej Gemza, jeden z trénerov Vlhovej. Poveternostné podmienky sa zhoršili, začalo snežiť a okrem viditeľnosti sa postupne zhoršovala aj podložka. Z piatej priečky zaútočila Liensbergerová, ktorá sa vydarenou jazdou dostala do čela.

Nestačila na ňu Nemka Lena Dürrová, Nemka po dvoch tretích miestach v Levi tentoraz skončila mimo pódia. Oproti prvému kolu pridala na agresivite Holdenerová, ktorá došla do cieľa v zelených číslach a mala záruku pódiového umiestenia.

Shiffrinová vyštartovala razantne, z rytmu ju nevyviedla ani chyba v hornej časti, keď sa dostala do záklonu. Dynamickou jazdou sa dostala jasne do vedenia a hodila rukavicu Vlhovej.

Tá urobila obrovskú chybu po prvom medzičase, keď sa jej takmer skrížili lyže a skoro úplne zastala. Na ďalšom medzičase tak už strácala 83 stotín, dokázala sa však rýchlo skoncentrovať, strminu i spodnú časť zvládla výborne a udržala si aspoň druhú priečku.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport