Na hlavný obsah

Vraha mladého dievčaťa odhalila polícia po 42 rokoch

Pomohla vzorka DNA zo spermií.

Polícia v Spojených štátoch dokázala po dlhých 42 rokoch odhaliť vraha 16-ročného dievčaťa, ktoré zmizlo v roku 1979 v Las Vegas. Pomohlo jej v tom sekvenovanie genómu zo vzorky DNA páchateľa.

Hoci muž, ktorý zločin spáchal, zomrel v roku 1993, uzavretie vyšetrovania bolo pre rodinu zavraždeného dievčaťa uľavením, uviedla stanica CNN.

Rodina stredoškolskej študentky Kim Bryantovej ohlásila koncom januára 1979, že dcéra je nezvestná. Po dlhom pátraní sa až 20. februára našlo jej mŕtve telo v odľahlej púštnej oblasti.

Súdny lekár zistil, že ju znásilnili, a práve tak sa do policajnej databázy dostala vzorka DNA zo spermií pravdepodobného páchateľa.

„Pred desiatimi dňami sme sa na základe genetického profilu z laboratória Othram, ktorý sme zostavili vďaka vzorke spermií odobratej pri pitve z tela Kim Bryantovej, dozvedeli, že osobou, ktorá ju uniesla, sexuálne napadla a zavraždila, bol Blake Peterson,“ uviedla polícia.

Podľa nej Peterson, ktorý mal v čase vraždy 19 rokov, počas vyšetrovania nikdy nepatril k podozrivým.

Analýzu DNA urobila polícia vďaka finančnému daru od jedného z obyvateľov Las Vegas. Otec zavraždeného dievčaťa ocenil snahu policajtov aj po rokoch.

„Kim bola krásna dievčina so skvelou budúcnosťou a ja som rád, že sa urobilo niečo pre to, aby sa jej prípad vyriešil,“ povedal Edward Elliot.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet