Na hlavný obsah

Zomrela česká speváčka, ktorá sa mala zámerne nakaziť koronavírusom

Chcela sa tak vyhnúť očkovaniu.

Zomrela česká speváčka, ktorá sa mala zámerne nakaziť koronavírusom
Hana Horká. Foto: facebook/Hana Horká

Vo veku 57 rokov zomrela v nedeľu (16. 1.) na následky ochorenia COVID-19  speváčka českej folkovej skupiny Asonance Hana Horká. Koronavírusom sa mala nakaziť úmyselne, aby sa nemusela dať zaočkovať.

Správu o speváčkinom úmrtí potvrdila jej hudobná skupina svojich webových stránkach, informoval v pondelok (17. 1.) spravodajský portál Novinky.cz.

Hudobníčka sa ešte minulý piatok (14. 1.) v príspevku na facebooku hrdo hlásila k tomu, že sa nakazila. Tvrdila, že covid má už za sebou a že znova bude môcť chodiť do divadla, kina, sauny či ísť na dovolenku.

„Život je tu pre mňa a pre vás taktiež,“ napísala v piatok svojim fanúšikom. O dva dni neskôr však covidu podľahla.

„Niektorým správam nechceme uveriť. Ale budeme musieť,“ napísala v reakcii na jej úmrtie kapela Asonance, zameriavajúca sa na škótske a írske ľudové piesne, inštrumentálne skladby a tance, ktorej členkou bola Horká od roku 1985.

Speváčkin syn Jan Rek na sociálnych sieťach odsúdil predstaviteľov antivaxerských hnutí, ktorým jeho matka podľa jeho slov uverila.

Na facebooku jej postoj podporovali i mnohí jej známi a priatelia, ktorí ju povzbudzovali v tom, aby sa nechala nakaziť a sami vyjadrovali nádej, že sa koronavírusom infikujú.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet