Na hlavný obsah

ZSSK zavádza mimoriadné evakuačné vlaky z ukrajinského Čopu

Premávať budú denne.

ZSSK zavádza mimoriadné evakuačné vlaky z ukrajinského Čopu
Ilustračná snímka.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) zavádza mimoriadné evakuačné vlaky z ukrajinského mesta Čop, ktoré budú premávať denne. Informoval o tom v stredu (9. 3.) hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

ZSSK na základe dohody s ministerstvami dopravy a vnútra zavádza od stredy na prepravu utečencov z Ukrajiny mimoriadny osobný vlak, ktorý by mal odchádzať z Čopu o 10.35 h a do Košíc má doraziť o 13.00 h.

V úseku Čierna nad Tisou – Košice nebude vlak zastavovať na zastávkach a v staniciach. „Tento vlak bude vedený denne do odvolania a obdobne vlaky Čierna nad Tisou – Košice budú vedené denne v zmysle platného cestovného poriadku,“ priblížil Kováč.

V prípade, že nebudú vedené mimoriadne humanitárne vlaky z Českej republiky, bude ZSSK zavádzať v úseku Čop – Košice regionálny rýchlik, ktorý z Čopu vyráža o 15.50 h a do Košíc má plánovaný príchod o 18.13 h. Tento vlak je v súčasnosti vedený len v úseku Čierna nad Tisou – Košice.

ZSSK zároveň dočasne ruší v celej trase bez náhrady až do odvolania regionálny rýchlik, ktorý štartuje z Košíc o 9.08 h a do Čopu by mal doraziť o 11.00 h. Rovnako tak aj vlak v opačnom smere, ktorý odchádza z Čopu o 19.06 h a do Košíc má plánovaný príchod o 21.33 h. Naďalej budú zrušené vlaky Os 8862 v úseku Čierna nad Tisou – Čop a vlak Os 8863 v úseku Čop – Čierna nad Tisou do odvolania.

„Okrem toho sú operatívne podľa situácie posilňované aj vybrané vlaky kategórie REX na linke Humenné – Košice, ako aj rýchliky Košice – Bratislava hl. st.,“ dodal Kováč.

ZSSK zároveň pripravila špeciálnu podstránku, na ktorej ukrajinskí občania nájdu všetky potrebné informácie o preprave vlakmi ZSSK vo svojom rodnom jazyku.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko