Na hlavný obsah

Hekeri zverejnili na web ruských štátnych televízií protivojnové heslá

Situáciu televízie opravili.

Hekeri zverejnili na web ruských štátnych televízií protivojnové heslá
Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Neznámi hekeri zverejnili v nedeľu (12. 6.) večer na webových stránkach ruských štátnych televízií výzvy zamerané proti vojne na Ukrajine. V pondelok (13. 6.) o tom informovala agentúra DPA.

Na streamovacom portáli Smotrim.ru sa popri fotografiách, na ktorých bolo vidno skazu na Ukrajine, objavil nápis „Putin ničí Rusov a Ukrajincov! Zastavte vojnu“, ako informovali viacerí používatelia internetu.

Ruská štátna televízia neskôr pripustila hekerský útok na portál Smotrim.ru a na webovú stránku spravodajskej relácie Vesti. Takmer jednu hodinu bolo podľa nej na týchto stránkach vidieť „nepovolené obsahy s extrémistickými výzvami„.

V Rusku sa vojenská invázia na Ukrajine oficiálne označuje za „špeciálnu vojenskú operáciu“. Vyjadrenia, ktoré sa odchyľujú od tejto oficiálnej línie, sú považované za šírenie nepravdivých informácií o ruských ozbrojených silách a sú trestné.

V noci na pondelok už bolo na stránke Smotrim.ru opäť vidieť linky na propagandistický materiál o „oslobodení“ východoukrajinského regiónu Donbas. O ten sa vedú ťažké boje medzi ukrajinskými a ruskými jednotkami, ako aj o udelení ceny „Hrdina práce“ ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet