Na hlavný obsah

Päť nemocníc v BBSK bude po novom vlastniť spoločnosť AGEL

Musí to ešte odobriť protimonopolný úrad.

Päť nemocníc v BBSK bude po novom vlastniť spoločnosť AGEL
Na snímke nemocnica patriaca pod Agel v Košiciach. Foto: TASR

Sieť súkromných nemocníc ProCare a Svet zdravia predala svojich päť zdravotníckych zariadení v BBSK spoločnosti AGEL. Transakcia sa týka nemocníc v Žiari nad Hronom, Banskej Štiavnici, Mammacentra sv. Agáty v Banskej Bystrici a polikliník v Žiari nad Hronom a vo Zvolene. Informovala v stredu (8. 6.) hovorkyňa AGEL SK Martina Pavliková.

Celá transakcia podlieha ešte súhlasu Protimonopolného úradu SR. Definitívne prevzatie sa predpokladá do konca roka 2022. Výšku transakcie sa obidve strany rozhodli nezverejňovať.

Sieť ProCare a Svet zdravia prevádzkujú spomenuté nemocnice a polikliniky vo Zvolene a Žiari nad Hronom od roku 2010. Päť pracovísk spolu zamestnáva vyše 700 pracovníkov.

„Veríme, že toto riešenie prispeje k stabilizácii regionálnej pozície zamestnancov v budúcnosti. Našou prioritou ostáva prevádzka nemocníc a polikliník v regiónoch západného, východného a južného Slovenska. Tam totiž vidíme ďalšie príležitosti na rast a významné investičné projekty,“ uviedol k transakcii generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia Radoslav Čuha.

„Intenzívne pracujeme na ambícii z prostriedkov Plánu obnovy a odolnosti SR vybudovať nové nemocničné pracoviská v Rimavskej Sobote, Spišskej Novej Vsi, Humennom, Michalovciach a Topoľčanoch,“ dodal.

ProCare a Svet zdravia je najväčšia súkromná sieť 17 nemocníc a 13 polikliník na Slovensku. Zamestnáva vyše 10 000 ľudí. V Bratislave sieť dokončuje koncovú nemocnicu Bory, ktorá plánuje spustiť svoju prevádzku v marci 2023.

Skupina AGEL pôsobí v oblasti zdravotníctva vyše 30 rokov, v Čechách a na Slovensku prevádzkuje takmer tri desiatky zdravotníckych zariadení a ďalších vyše 70 spoločností.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny