Na hlavný obsah

Gibraltársky súd dražil zhabanú superjachtu ruského oligarchu

Prijal celkovo 63 ponúk na jej kúpu.

Gibraltársky súd dražil zhabanú superjachtu ruského oligarchu
Na fotografii superjachta Axioma. Foto: yachtcharterfleet.com

Na Gibraltáre v utorok (23. 8.) prebehla dražba superjachty Axioma, ktorú údajne vlastnil ruský oligarcha Dmitrij Pumpianskij. Ide o prvú aukciu takto skonfiškovaného plavidla od začiatku vojny na Ukrajine. Informujú o tom agentúry Reuters a AFP.

Pumpianskij je aj na sankčnom zozname, ktorý EÚ vedie a rozširuje od útoku Ruska na Ukrajinu.

Za jeden z dôvodov zaradenia Pumpianského na zoznam označila EÚ jeho prítomnosť na stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ktoré sa konalo 24. februára a kde ruský prezident obhajoval útok na Ukrajinu, pričom hovoril o ekonomických problémoch, ktoré by mohli nasledovať.

Zmienenú jachtu dražil gibraltársky súd len jeden deň. Záujemcovia mohli cenové ponuky zasielať elektronicky do utorkového poludnia, uviedol hovorca súdu. Loď si prišlo na vlastné oči pozrieť približne 30 potenciálnych kupcov, píše Reuters. Gibraltársky súd podľa AFP následne informoval, že v rámci dražby prijal celkovo 63 ponúk na jej kúpu.

Samotná kúpa by sa mala dokončiť do dvoch týždňov a po tom zverejnia aj víťaznú cenovú ponuku, za ktorú sa jachta predala.

Na Axiome môže prespať 12 ľudí v šiestich kajutách. Na jej palube sa tiež nachádza bazén, vírivka, wellness, 3D kino, ako aj vodné skútre a vybavenie na potápanie.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet