Na hlavný obsah

Marocké aerolínie zrušili lety na MS do Kataru

Odvolali sa na rozhodnutie katarských úradov.

Marocké aerolínie zrušili lety na MS do Kataru
Ilustračná snímka - marockí futbalisti na MS vo futbale 2022 v Katare. Foto: TASR/AP

Marocká národná letecká spoločnosť Royal Air Maroc (RAM) oznámila, že ruší všetky lety naplánované na stredu (14. 12.), ktoré mali prepraviť fanúšikov do katarskej Dauhy na semifinále majstrovstiev sveta vo futbale. Odvolala sa pritom na rozhodnutie katarských úradov. Informovala agentúra Reuters.

„V nadväznosti na najnovšie obmedzenia, ktoré zaviedli katarské orgány, spoločnosť Royal Air Maroc s poľutovaním informuje zákazníkov o zrušení ich letov prevádzkovaných spoločnosťou Qatar Airways,“ uviedla RAM vo vyhlásení.

Medzinárodný mediálny úrad katarskej vlády na žiadosti o komentár bezprostredne nereagoval.

RAM predtým uviedla, že na stredajší semifinálový zápas Maroka proti Francúzsku zaobstará 30 dodatočných letov, aby pomohla fanúšikom dostať sa do Kataru, ale v utorok (13. 12.) zdroj z cestovnej kancelárie RAM uviedol, že pripravili len 14 letov.

Zrušenie siedmich plánovaných stredajších letov znamená, že spoločnosť RAM mohla v utorok uskutočniť len prvých sedem letov, takže fanúšikovia, ktorí si už zarezervovali vstupenky na zápas alebo hotelové izby, nemohli vycestovať.

Spoločnosť RAM uviedla, že im peniaze za letenky vráti, a zákazníkom sa ospravedlnila. Hovorca spoločnosti RAM ani spoločnosť Qatar Airways na žiadosť Reuters o komentár bezprostredne nereagovali.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport