Na hlavný obsah

Poslanci by mali v roku 2023 stráviť v pléne najmenej 79 dní

Vyplýva to z harmonogramu schôdzí.

Poslanci by mali v roku 2023 stráviť v pléne najmenej 79 dní
Prázdna rokovacia sála NR SR. Foto: TASR

Poslanci Národnej rady (NR) SR by mali v rokovacej sále stráviť v roku 2023 minimálne 79 dní. Vyplýva to z harmonogramu schôdzí na budúci rok, ktorý zverejnili na webe parlamentu. Spolu je naplánovaných sedem schôdzí.

Harmonogram sa však už mení, 78. schôdza, ktorá sa mala skončiť v decembri, bude pokračovať 24. januára. Podľa pôvodného plánu sa mali poslanci v roku 2023 zísť prvýkrát 31. januára, táto schôdza má trvať do 17. februára. V hre sú tiež predčasné voľby. Ak sa budú konať v roku 2023, plán schôdzí sa bude po nich meniť.

Ďalšia schôdza sa naplánovala od 14. do 31. marca. Následne sa majú zákonodarcovia zísť na riadnej schôdzi 2. mája, trvať má 12 dní. Pred letnou prestávkou ich čaká ešte schôdza od 13. do 30. júna.

Poslanci sa majú po lete vrátiť do lavíc 12. septembra, schôdza má trvať 11 dní. Následne sa majú zísť na októbrovej schôdzi, ktorá sa podľa harmonogramu má začať 17. októbra a trvať má osem dní. Posledná riadna schôdza roka 2023 je naplánovaná od 28. novembra do 15. decembra.

Keďže harmonogram schôdzí je len plán, skutočný počet rokovacích dní sa môže znížiť aj zvýšiť. Závisí to od toho, ako rýchlo dokážu poslanci prerokovať program schôdze.

Okrem riadne plánovaných zasadnutí môže NR SR rokovať aj na mimoriadnych schôdzach. Tie sa týkajú napríklad návrhu na odvolanie člena vlády či konkrétnej témy, o ktorej žiadajú poslanci rokovať.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko