Ôsmy deň na MS v kocke: Slovenský hokej prepísal svoju históriu, nie však v dobrom

V piatok (19. 5.) zapíjali Slováci smútok.

Kazachstan s prvou vyhrou na turnaji. Žiaľ, proti Slovensku. Zdroj: (AP Photo/Roman Koksarov)

Už to všetci poznáme. Bežný hokejový deň na MS v hokeji 2023 sa začal aj tentokrát pred pol štvrtou popoludní. V rižskej skupine ju odštartoval súboj domáceho Lotyšska proti Slovinsku. Lotyšom v ňom šlo o veľa, naďalej totiž bojujú o postup medzi elitnú osmičku.

Päťgólová prestrelka vyvrcholila v druhej tretine, počas záverečnej časti už nik neskóroval. Po výhre v pomere 3:2 si tak Lotyši potvrdili štvrtú priečku v tabuľke B skupiny majstrovstiev sveta.

Lotyši sa tešia z výhry nad Slovinskom. Zdroj: (AP Photo/Roman Koksarov)Foto: AP Photo/Roman Koksarov

Dvojnásobní majstri sveta z posledných dvoch rokov a proti nim Maďari. Úprimne, ako by to asi mohlo dopadnúť? Nie, prekvapenie sa nekonalo. Maďari schytali sedmičku a skórovali len raz, preto sme mali vymaľované. Povinná jazda pre fínskych levov.

Joel Armia v zápase proti Maďarsku. Zdroj: (AP Photo/Pavel Golovkin)

Et tu, Kazaschstan? Druhý zápas pre Slovákov za posledné dva dni. A, žiaľ, aj druhá prehra. Po sympatickom výkone našich proti Švajčiarom sme na Kazachstan vybehli nebojácne a zásluhou Kocha sme sa dostali do vedenia. A potom… Potom to prišlo.

Trojgólová druhá tretina Kazachstanu nás poslala do kolien. V tretej časti sme sa však postavili a vyrovnali zásluhou Pánika a Regendu. Bod bol náš. O druhý sme bojovali v predĺžení, tam však gól nepadol.

MS v hokeji 2023 online s RTVS

V nájazdoch ich padlo päť. Štyri do siete Hlavaja. Prehrali sme prvý duel s Kazachmi v histórii majstrovstiev sveta.

Germánsky súboj vo fínskom Tampere. Niečo ako Slovensko proti Česku, ale trochu západnejšie. Rakúšania hostili Nemcov.

Nemecko zdolalo v súboji Germánov Rakúsko. Zdroj: (AP Photo/Pavel Golovkin)Foto: AP Photo/Pavel Golovkin

Podľa očakávania mali navrch hokejisti Nemecka. Tí vyhrávali ešte osem minút pred koncom dvojgólovým rozdielom, potom sa rozhodol všetko zdramatizovať Haudum. Rakúšanom to nestačilo, na konečných 2:4 spečatil gólom do prázdnej bránky Sturm.