Slovensko v úvodnom zápase na MS podľahlo Česku, pozrite si gólové momenty duelu

Po gólových hodoch v prvom dejstve sme v zvyšných dvoch presný zásah nevideli.

Gól do slovenskej brány v zápase s Českom Foto: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti vstúpili do diania na 86. majstrovstvách svet prehrou 2:3 s rivalom z Česka. V otváracom dueli základnej B-skupiny padli všetky góly hneď v prvej tretine, rozdielový gól padol z hokejky Lukáša Sedláka, ktorý v stretnutí zaznamenal dva presné zásahy.

Debut na podujatí najvyššieho rangu si odkrútila štvorica nováčikov v slovenskom drese. V bránke dostal priestor ako jednotka Stanislav Škorvánek.

Slovensko – Česko 2:3 – (2:3, 0:0, 0:0)

Góly: 5. Chromiak (Kňažko, Cehlárik) 11. Rosandič (Lantoši) 7. Červenka (Kubalík, Chytil) 14. Sedlák (Flek) 19. Sedlák (Kubalík, Tomášek)

Slovensko: Škorvánek, Hlavaj – Koch, Kňažko, Ivan, Grman, Rosandič, Kňažko – Pánik, Hrivík, Kelemen, Hudáček, Sukeľ, Cehlárik, Regenda, Tamáši, Chromiak, Okuliar, Čacho, Lantoši

Česko: Hrubec – Kempný, Kundrátek, Dvořák, Košťálek, Jordán, Zbořil, Němeček, Knot – Kubalík, Chytil, Červenka – Smejkal, Špaček, Chlapík – Sobotka, Sedlák, Tomášek – Flek, Černoch, Beránek

Diváci v lotyšskej Riga Arene sa počas úvodného dejstva rozhodne nenudili. Už v úvodných minútach zlikvidoval Škorvánek dve nebezpečné strely súpera. Následne na ľade pred našou bránkou vypukla potýčka, po ktorej putoval na tresnú lavicu Chytil. Slováci hru v početnej výhode zužitkovali, keď sa presadil Martin Chromiak.

Otvárací gól šampionátu v podaní Martina Chromiaka:

Pre najmladšieho hráča slovenského výberu na MS v hokeji 2023 ide o prvý gól na podujatí najvyššej kategórie. Chromiak zároveň strelil prvý gól celých 86. majstrovstiev sveta. Slováci sa z vedenia dlho netešili, ani nie po dvoch minútach vyrovnal  na 1:1 Roman Červenka.

Na 1:1 vyrovnal Roman Červenka:

Ani vyrovnaný stav netrval dlho, tlak Slovákov na českého brankára vyvrcholil presným zásahom Mislava Rosandiča. Vášne na ľade opäť vzplanuli po tvrdom zákroku obrancu Kocha na Chlapíka. Rozhodcovia poslali za hrubosť na trestnú lavicu Kempného. Početná výhoda nám nevyšla podľa predstáv, práve naopak, vyrovnaný stav zabezpečil oslabovkovým gólom Lukáš Sedlák.

Po chybe českého brankára sme šli opäť do vedenia, presadil sa Mislav Rosandič:

V našej presilovke sme inkasovali gól na 2:2, presadil sa Sedlák:

Minútu a pol pred koncom úvodného dejstva sme prišli o obrancu Mislava Rosandiča, ktorého zákrok na Černocha odmenili rozhodcovia päťminútovým trestom, plus do konca zápasu. Početnú výhodu využil po 11 sekundách druhým gólom v dueli Lukáš Sedlák. Česko vedie po prvej tretine 3:2.

Zákrok Mislava Rosandiča, za ktorý dostal päťminútový trest, plus do konca zápasu:

Čechov poslal do vedenia druhým gólom v dueli Lukáš Sedlák:

Na začiatku druhej tretiny Česi pokračovali v hre v početnej výhode.

Úvodná desaťminútovka druhého dejstva priniesla krušné momenty na obidvoch stranách, brankári však prekonaní neboli. Na začiatku druhej tretiny pokračovali Česi v početnej výhode. Aj napriek viacerým šanciam sa im hru s hráčom navyše zužitkovať nepodarilo. Naopak, hasiť museli prečíslenie Sukeľa s Cehlárikom.

MS v hokeji 2023 online s RTVS

Následne mohol debutant v bránke Škorávek po viacerých šanciach súpera ďakovať dobre postaveným žŕdkam, ktoré za ním zazvonili. Príležitosť vyrovnať na 3:3 dostali slovenskí reprezentanti, keď sa po faule na Pánika porúčal na trestnú lavicu Sobotka. Ponúknutú možnosť zverenci Craiga Ramsayho nevyužili. V záverečnej časti zápasu budú Slováci doťahovať jednogólový náskok súpera.

Po uragáne prišiel gólový útlm

Do poslednej tretiny vstúpili hráči v modrých dresoch s jasným cieľom vyrovnať. V 44. minúte mal na hokejke tretí gól Slovenska Pánik, ktorý vydarenú Cehlárikovu strelu švihom nedoklepol do prázdnej bránky. Súboj geografických susedov bol aj naďalej otvorený, obe mužstvá si dokázali vytvoriť šance. Hra sa presúvala hore-dole.

Osem minút pred koncom nás v hre podržal brankár Škorvánek, ktorý zneškodnil protiútok Sedláka. Našu snahu za vyrovnaním pribrzdilo vylúčenie Hudáčka, ktorý si šiel sadnúť na trestnú lavicu za seknutie. V početnej výhode si Česi vytvorili sľubné šance, najväčšiu zlikvidoval Koch, keď nadvihol Tomášekovu strelu smerujúcu do bránky.

Takto Koch udržal Slovákov v hre:

O pár minút rovnakému hráčovi nedovolil skórovať Škorvánek. V záverečnom power-play bez brankára si Slováci vytvorili potrebný tlak. Hrubec nepustil za seba strelu Hrivíka, ani pokus Pánika.

Najlepším hráčom Slovenska sa stal obranca Mário Grman. Na strane Česka sa z ocenenia tešil dvojgólový strelec Lukáš Sedlák.

Najbližší zápas slovenského národného tímu je na programe 13. mája o 19:20. Na zverencov Craiga Ramsayho čakajú usporiadatelia turnaja, Lotyši. Druhý duel Slovenska v Rige budete môcť opäť sledovať naživo na obrazovkách RTVS.