Na hlavný obsah

Maroš Žilinka považuje 15-ročný trest pre Dědečka za neprimerane nízky, krajskému prokurátorovi nariadil odvolať sa

Rozhodnutie senátu o treste zatiaľ nie je právoplatné.

Maroš Žilinka považuje 15-ročný trest pre Dědečka za neprimerane nízky, krajskému prokurátorovi nariadil odvolať sa
Na snímke Dušan Dědeček prichádza na súdne pojednávanie. Foto: TASR/Martin Baumann

Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje uložený trest 15 rokov väzenia pre vodiča Dušana Dědečka z vlaňajšej tragickej dopravnej nehody na bratislavskej zastávke Zochova za neprimerane nízky. Krajskému prokurátorovi v Bratislave vydal pokyn, aby proti štvrtkovému (8. 6.) rozsudku Mestského súdu Bratislava I podal odvolanie v neprospech obžalovaného pre nesprávnosť výroku o treste. TASR o tom informovali z Generálnej prokuratúry (GP) SR.

„Uložený trest odňatia slobody považujem za neprimerane nízky, dôsledne nezohľadňujúci spôsob spáchania činu, jeho následky a osobu páchateľa. V neposlednom rade nezabezpečuje ani generálnu prevenciu, výchovný vplyv, teda odradenie iných od páchania obdobných trestných činov,“ uviedol Žilinka.

Mestský súd Bratislava I rozhodol vo štvrtok o 15-ročnom nepodmienečnom treste odňatia slobody pre vodiča Dědečka. Rozhodnutie senátu o treste zatiaľ nie je právoplatné.

Obžalovaný na hlavnom pojednávaní priznal vinu. Trest si má odpykať v ústave na výkon trestu odňatia slobody s minimálnym stupňom stráženia. Dostal tiež desaťročný zákaz činnosti v podobe šoférovania motorových vozidiel a trojročný ochranný dohľad.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko