Na hlavný obsah

Slovenky podľahli aj Rakúšankám, na MS nezískali ani bod

Postup do elitnej kategórie vybojovali Číňanky a Dánky.

Slovenky podľahli aj Rakúšankám, na MS nezískali ani bod
Slovenské hokejistky na MS. Foto: www.iihf.com/

Slovenské hokejové reprezentantky neuspeli ani vo svojom záverečnom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie MS v čínskom Šen-čene. V sobotu podľahli Rakúsku 1:2 a so šampionátom sa rozlúčili s nulovým bodovým ziskom a so skóre 4:12.

Zverenky fínskeho trénera Arta Sieppiho mali pred stretnutím s Rakúšankami istý zostup do B-skupiny I. divízie, s turnajom sa chceli rozlúčiť triumfom. Počas celého zápasu mali hernú i streleckú prevahu (46:15), no v koncovke sa presadili až v závere zásluhou Nikoly Rumanovej.

Slovensko – Rakúsko 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Rumanová (Leskovjanská, Blichová) – 35. Fazokasová (Meixnerová, Trummerová), 45. Grascherová (Artnerová). Rozhodovali: Ketonenová (Fín.), Whiteová (USA) – Gutauskasová (Kan.), Suchaneková (Poľ.), vylúčené: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 2057 divákov.

zostava SR: Rišianová – Košecká, L. Šulíková, Vysokajová, Drábeková, Sternová, Leskovjanská, A. Šulíková – L. Halušková, Korenková, Hlinková – Bednáriková, Tóthová, Rumanová – Ištocyová, Kapičáková, Dobiášová – Blichová, R. Halušková

„Hráčky počas celého zápasu bojovali a vo všetkých troch tretinách prestrieľali súperky. Vypracovali si veľké množstvo šancí, odohrali kvalitné presilovky, ale strelili jediný gól. Naopak, Rakúšanky sa dostali do štyroch alebo piatich nebezpečných zakončení, z ktorých vyťažili dva góly. V závere sme stiahli brankárku, hrali sme v šiestich proti štyrom, následne v situácii šiestich proti piatim, ale puky sme posielali iba brániaciach hráčok alebo do rakúskej brankárky, ktorá nás dnes doslova zastavila. Dievčatám nemôžem nič uprieť, som hrdý na to, že na ľade odovzdali všetko počas celého turnaja, ale, bohužiaľ, neprinieslo to priaznivé výsledky.“

Arto Sieppi, tréner SR ženy

Medzi elitu Číňanky aj Dánky

Hokejistky Dánska postúpili do elitnej kategórie MS. Rozhodli o tom ich triumf nad Nórskom 4:1 a následná prehra Holanďaniek s domácou Čínou (1:2), ktorá mala ako víťaz turnaja A-skupiny I. divízie už dávnejšie istý postup.

Dánky, Rakúšanky i Holanďanky mali v konečnej tabuľke rovnaký počet bodov (9), v prospech severaniek hovorila najlepšia bilancia v minitabuľke troch družstiev. Dánky skončili na 2. mieste, Rakúšanky obsadili tretie a Holanďanky konečné štvrté miesto.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport