MS v malom futbale: Slováci nezvládli záver duelu s Anglickom a skomplikovali si tak postup do osemfinále

Slováci majú aktuálne na konte tri body.

Na archívnej snímke hráči Slovenska. Foto: TASR

Slovenskí reprezentanti v malom futbale neuspeli vo svojom druhom dueli na MS v Spojených arabských emirátoch. V súboji s Anglickom prehrali 2:3 a klesli na tretiu priečku tabuľky. O postup do osemfinále budú bojovať v záverečnom zápase základnej F-skupiny proti Francúzsku (utorok 31. októbra o 16.45 SEČ). Zo skupiny postúpia prvé dva tímy tabuľky.

Slovensko – Anglicko 2:3 (0:1)

Góly: 27. Juhás, 38. Bombicz – 19. Blackwood, 47. Morgan-Griffiths, 50.+2 Kuehn, ČK: 44. Cruz (Angl.)

zostava SR: Feriančik, Pella – Juhás, Antol, Kis, Javnický, Stoch, Mikluš, Blažej, Marušinec, Beliš, Kuhajdík, Böhmer, Gere, Jurkemik

Slováci v prvom stretnutí na šampionáte zdolali Albánsko 2:0 a v prípade druhého triumfu by už mali vo vrecku miestenku vo vyraďovačke. Z tlaku v prvom polčase však nič nevyťažili a Angličania sa po ojedinelej šanci ujali vedenia zásluhou Blackwooda.

Vzápätí Jurkemik nastrelil brvno a gól mohla slovenská ekipa oslavovať až po zmene strán v 27. minúte, keď Juhás cez hradbu tiel dostal loptu do siete – 1:1. O desať minút neskôr pridal druhý gól Bombicz a Slováci mali navyše k dispozícii presilovku po vylúčení Cruza.

Záver však nezvládli, keď najskôr Morgan-Griffiths vyrovnal a v nadstavenom čase rozhodol Kuehn o troch bodov pre Anglicko.