Na hlavný obsah

Spoznali sme nomináciu Slovenska na Nemecký pohár: Ramsay dá opäť príležitosť nováčikom i skúseným menám

V nominácii sa nachádza deväť hráčov zo slovenskej extraligy.

Spoznali sme nomináciu Slovenska na Nemecký pohár: Ramsay dá opäť príležitosť nováčikom i skúseným menám
Ilustračná snímka. Tréning slovenskej hokejovej reprezentácie Foto: TASR

Slovenská hokejová reprezentácia sa na Nemeckom pohári v Landshute predstaví aj s dvoma nováčikmi – útočníkmi Matejom Kašlíkom a Silvestrom Kuskom. Trénerský štáb na čele s Craigom Ramsaym a generálny manažér Miroslav Šatan nominovali na tradičné novembrové podujatie dokopy 23 hráčov, z toho deväť zo slovenskej a štrnásť z českej extraligy. Slováci nastúpia v Landshute od 9. do 12. novembra proti Rakúsku, Dánsku a domácemu Nemecku. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Najskúsenejší hráč vo výbere je 30-ročný obranca Peter Čerešňák, ktorý má na konte 105 reprezentačných štartov. V ofenzíve sa tréneri budú spoliehať aj na prehľad Lukáša Cingela, ktorý sa vracia do národného tímu po štyri a polroku.

Naposledy hral pod vedením trénera Ramsayho v príprave na domáci šampionát v roku 2019. Výbornou formou sa pred tradičným jesenným turnajom môže popýšiť viacero nominovaných hráčov, medzi nimi brankár Matej Tomek (10 zápasov, 91,6-percentná úspešnosť zásahov) či útočníci Adrián Holešinský (11 bodov v 12 zápasoch), Oliver Okuliar (14 bodov v 13 zápasoch) a Peter Zuzin (18 bodov v 12 zápasoch). Tomek vytvorí v Landshute brankárske duo so Samuelom Hlavajom.

„V rámci štandardného procesu tvorby nominácie sme si vybrali hráčov zo slovenskej a českej extraligy. Prvý nástrel sme mali hotový už pred niekoľkými dňami, bohužiaľ, z dôvodu zranení zo zoznamu vypadlo niekoľko mien, ktoré sme nahradili. Niektorých hráčov uvidíme v reprezentácii po dlhšom čase,“ povedal generálny manažér Miroslav Šatan narážajúc na spomínaného Cingela či útočníka Pardubíc Mateja Pauloviča. Ten naposledy reprezentoval v ročníku 2019/2020.

Kusko zažije debut v 28 rokoch

Na nominačnom zozname figurujú mená dvoch nováčikov. Dvadsaťjedenročný útočník Zvolena Kašlík reprezentoval Slovensko na dvoch juniorských svetových šampionátoch. Pod Pustým hradom ho v minulej sezóne výrazne pribrzdilo zranenie s viacmesačnou rekonvalescenciou. Aktuálny ročník začal vynikajúco, v 10 dueloch nazbieral 13 bodov za 4 góly a 9 asistencií.

Zaujímavé je meno Kuska, 28-ročného útočníka, ktorý od tínedžerských čias pôsobí v Česku. Slovensko zatiaľ nereprezentoval na žiadnom veľkom medzinárodnom podujatí. Do aktuálnej nominácie ho odporučil Róbert Petrovický, asistent trénera v HC Olomouc, kde Kusko pôsobí. Aj Petrovický sa vracia do trénerského štábu Craiga Ramsayho v asistentskej pozícii. Okrem neho budú jeho súčasťou Peter Frühauf a tréner brankárov Ján Lašák.

Na tohtoročnom Nemeckom pohári sa nepredstavia len mužské reprezentácie, ale aj ženské výbery Česka, Fínska, domáceho Nemecka a Dánska. Z tohto dôvodu štartuje podujatie už v stredu 8. novembra.

Slováci nastúpia v netradičných časoch

Slovenskí reprezentanti sa do súťažného diania zapoja vo štvrtok 9. novembra, v netradičnom čase o 12.30 h nastúpia proti Rakúsku. Po dni voľna, ktorý vyplní ženský program, pokračuje mužská časť turnaja v sobotu 10. novembra. V

plyvom nabitého programu zápasov v jednom dejisku nastúpia zverenci trénera Craiga Ramsayho aj na druhý duel proti Dánsku netradične dopoludnia, zápas štartuje už o 11.00 h. V záverečnom vystúpení vyzvú domácich Nemcov v nedeľu od 14.30 h. Všetky slovenské zápasy odvysiela naživo televízia JOJ Šport.

Program Nemeckého pohára 2023 v Landshute:


        streda 8. novembra:
        16.15 Česko – Fínsko (ženy)
        19.45 Nemecko – Dánsko (ženy)


        štvrtok 9. novembra
        12.30 Rakúsko – SLOVENSKO
        16.15 Fínsko – Dánsko (ženy)
        19.45 Nemecko – Dánsko


        piatok 10. novembra
        15.00 Česko – Dánsko
        19.00 Nemecko – Fínsko


        sobota 11. novembra
        11.00 SLOVENSKO – Dánsko
        14.30 Nemecko – Česko (ženy)
        18.00 Nemecko – Rakúsko


        nedeľa 12. novembra
        11.00 Dánsko – Rakúsko
        14.30 Nemecko – SLOVENSKO

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport