Do nočných zápasov NHL zasiahla aj pätica Slovákov, ani jeden z nich si však body nepripísal

Iba Tatar a Kelemen sa tešili z triumfu svojich tímov.

Slovenský hokejista Adam Ružička v drese Calgary Flames vystrelil na bránu. Foto: TASR/AP

Hokejisti Colorada Avalanche zdolali v nočnom zápase NHL na domácom ľade Calgary 3:1 a pripísali si tretí triumf po sebe. V drese „lavín“ nastúpil Tomáš Tatar, za hostí odohrali zápas Martin Pospíšil a Adam Ružička. Ani jeden zo slovenských útočníkov však nebodoval.

Najviac času na ľade strávil Pospíšil, počas 14:11 minút vyslal na bránku dve strely. Ružička odohral 10:45 minút tiež s dvoma strelami a Tatar za 10 minút neohrozil bránku ani raz.

Do hry zasiahol aj Miloš Kelemen, v drese Arizony odohral 5:36 minút. Coyotes triumfovali na ľade obhajcu titulu vo Vegas 2:0. Brankár Connor Ingram predviedol 34 úspešných zákrokov a zaznamenal svoj druhý shutout v kariére. Víťazstvo hostí zariadili gólmi Clayton Keller a Lawson Crouse.

Čisté konto si pripísal aj Pheonix Copley z Los Angeles. Svojim spoluhráčom pomohol k triumfu nad Montrealom 4:0. V drese hostí odohral Juraj Slafkovský 17:47 minút a pripísal si jeden mínusový bod. Na bránku vyslal dve strely.

San Jose zastavilo sériu troch prehier, „žraloci“ zdolali doma Vancouver 4:3.