Na hlavný obsah

Švédi nepostúpili na EURO, tréner Andersson skončil pri tíme po siedmich rokoch

Andersson viedol severanov od júna 2016.

Švédi nepostúpili na EURO, tréner Andersson skončil pri tíme po siedmich rokoch
Na archívnej snímke dnes už bývalý tréner švédskej futbalovej reprezentácie Janne Andersson. Foto: TASR/AP

Janne Andersson po viac ako siedmich rokoch skončil na poste trénera švédskej futbalovej reprezentácie. Švédsky futbalový zväz (SVFF) to potvrdil po záverečnom stretnutí neúspešnej kvalifikácie ME 2024 s Estónskom (2:0).

Švédi obsadili v F-skupine so ziskom 10 bodov tretie miesto, s výrazným odstupom na postupujúcich Belgičanov (20) a Rakúšanov (19). Už dávnejšie bolo známe, že sa „tri korunky“ nemôžu postúpiť na EURO, takže duel s Estónskom bol zároveň rozlúčkou Anderssona s národným tímom.

Po záverečnom hvizde jeho 94. zápasu sa diváci poďakovali Anderssonovi a jeho asistentovi Petrovi Wettergrenovi za ich dlhoročnú prácu na reprezentačnej striedačke.

„Čo sa týka mojich emócií, cítil som sa ako v sušičke na bielizeň. Je to niečo veľmi, veľmi špeciálne. Nemyslím si, že je potrebné k tomu povedať viac. Počas môjho pôsobenia som zažil chvíle radosti i hnevu, no je to určite niečo výnimočné, keď vediete národné mužstvo tak dlho ako ja,“ povedal pre švédske médiá odchádzajúci kouč.

Šesťdesiatjedenročný Andersson viedol severanov od júna 2016. Najväčší úspech zaznamenali Švédi pod jeho vedením na MS 2018 v Rusku. Vtedy sa prebojovali až do štvrťfinále, v ktorom podľahli Anglicku (0:2). Zo skupiny postúpili aj na ME 2020, keď nad ich sily boli v osemfinále Ukrajinci (1:2 pp).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport