Portugalci ukončili kvalifikáciu bez straty bodu, napodobniť ich môže už len Francúzsko

Portugalci inkasovali len dva góly, práve od Slovákov.

Kapitán portugalskej futbalovej reprezentácie Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP

Futbalisti Portugalska zakončili svoje účinkovanie v kvalifikácii ME 2024 víťazstvom nad Islandom 2:0 a v tabuľke „slovenskej“ J-skupiny dosiahli plný počet 30 bodov. Za nimi a slovenským tímom, ktorý potvrdil druhú priečku víťazstvom v Bosne a Hercegovine 2:1, sa umiestnili reprezentanti Luxemburska, ktorí zvíťazili v Lichtenštajnsku 1:0. V doterajšom priebehu kvalifikácie sú bez straty bodu už iba Francúzi, ktorých v utorok čaká záverečný zápas v Grécku.

Portugalci viedli od 37. gólom Bruna Fernandesa a ich hernú prevahu potvrdil Ricardo Horta v 66. minúte. Portugalcov čaká deviata účasť na ME, vrcholom bolo zlato v roku 2016. Duel medzi Lichtenštajnskom a Luxemburskom viedla francúzska rozhodkyňa Stephanie Frappartová, ktorá už v 5. minúte vylúčila útočníka hostí Danela Sinaniho po faule a následnej konzultácii s VAR. Hostia napokon aj v oslabení potvrdili pozíciu favorita a vďaka gólu Gersona Rodriguesa zo 69. minúty triumfovali 1:0. Reprezentanti Lichtenštajnska napokon nebodovali ani v poslednom kvalifikačnom zápase a v J-skupine obsadili bez bodu posledné miesto.