Na hlavný obsah

Útočník z vlaku čelí obvineniu. Polícia navrhne väzobné stíhanie

Poškodená žena sa bude liečiť 14 dní.

Útočník z vlaku čelí obvineniu. Polícia navrhne väzobné stíhanie
Policajti eskortujú útočníka. Foto: RTVS

Polícia obvinila útočníka, ktorý mal v stredu (1. 11.) večer napadnúť 22-ročnú ženu vo vlaku na Spiši, navrhne väzobné stíhanie, informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti.

Po zhromaždení, dôkladnej analýze a následnom vyhodnotení všetkých dôkazov mohol krajský policajný vyšetrovateľ zo skutku obviniť 29-ročného Mateja z okresu Spišská Nová Ves. Ten mal podľa polície viackrát bodnúť mladú ženu, s ktorou sedel v spoločnom kupé vlaku smerujúceho z Košíc do Žiliny, uvádza polícia.

Muž čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy, spáchaného v štádiu pokusu, v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva.

„Podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania Matej vo vlaku, ktorý v tom čase prichádzal na železničnú stanicu Spišská Nová Ves, v úmysle usmrtiť poškodenú, pravdepodobne nožom, náhle a bez zjavného a doposiaľ nezisteného dôvodu, poškodenú niekoľkokrát bodol do oblasti krku. Keď sa začala brániť, spôsobil jej rezné poranenia na rukách,“ dodala krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová.

Poškodená žena podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpela zranenia s predpokladanou dobou liečenia 14 dní. Krajský policajný vyšetrovateľ zároveň spracuje podnet na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny