Na hlavný obsah

Jamrichová postúpila do finále dvojhry junioriek na Australian Open. V dueli o titul nastúpi proti Jonesovej

Jamrichová si vylepšila svoje singlové maximum na podujatiach veľkej štvorky.

Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila do finále dvojhry junioriek na grandslamovom Australian Open v Melbourne.

V pozícii turnajovej jednotky zvíťazila v semifinále nad desiatou nasadenou Japonkou Ene Kojkeovou 6:4, 2:6, 6:3. V prvom sete otočila z 2:4.

Jamrichová si vylepšila svoje singlové maximum na podujatiach veľkej štvorky. V dueli o titul nastúpi v sobotu proti Austrálčanke Emerson Jonesovej, ktorá si poradila s Bulharkou Ivou Ivanovou 6:4, 6:1.

Zverenka trénera Jána Matúša sa môže stať treťou slovenskou tenistkou s triumfom v grandslamovom juniorskom singli v ére samostatnosti a napodobniť Terezu Mihalíkovú, ktorá zvíťazila na Australian Open v roku 2015.

Kristína Kučová v roku 2007 nenašla premožiteľku na US Open, Martin Kližan zdvihol v júni 2006 nad hlavu cennú trofej na Roland Garros.

Šestnásťročná Jamrichová obhajovala v Melbourne Parku vlaňajší titul v juniorskom debli, no v 2. kole prehrali s Britkou Isabelle Lacyovou s rusko-austrálskou dvojicou Kristiana Sidorovová, Maya Jointová 2:6, 4:6.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport