Na hlavný obsah

NHL: Fehérváry urobil krok k návratu, po zranení už trénoval bezkontaktne

Fehérváry utrpel zranenie v dolnej časti tela 17. februára.

NHL: Fehérváry urobil krok k návratu, po zranení už trénoval bezkontaktne
Na snímke slovenský hokejista Martin Fehérváry. Foto: X/Washington Capitals

Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa po zranení opäť zapojil do tímového tréningu. Obranca Washingtonu sa zúčastnil v pondelok (26. 2.) na dopoludňajšom rozkorčuľovaní pred domácim zápasom NHL s Ottawou (6:3), do ktorého ešte nenastúpil.

Fehérváry utrpel zranenie v dolnej časti tela 17. februára v súboji na ľade Montrealu. Odvtedy vynechal päť stretnutí a klub ho zaradil na listinu zranených hráčov. Dvadsaťštyriročný zadák si pri chôdzi musel pomáhať barlami. Tréner Spencer Carbery informoval, že jeho zranenie bude klub posudzovať na týždennej báze.

Účasť na pondelkovom rozkorčuľovaní však naznačuje, že prognóza by mohla byť menej vážna, ako sa pôvodne uvažovalo. Fehérváry trénoval podľa zámorských médií zatiaľ bezkontaktne spoločne s ďalším spoluhráčom Nicom Dowdom, ktorý sa takisto zotavuje po zranení.

„Obaja napredujú. Radi by sme teraz videli, ako sa vrátia do plného tréningového zaťaženia a potom uvidíme, kam to bude smerovať,“ povedal Carbery.

Fehérváry nastúpil v tejto sezóne v 47 dueloch, v ktorých nazbieral 12 bodov za dva góly a desať asistencií. V priemere odohral 18:46 minúty na zápas. Počas prebiehajúceho ročníka už predtým vynechal päť zápasov pre iné zranenie v dolnej časti a jeden duel pre zranenie v hornej polovici tela.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport