Na hlavný obsah

Ďalšie slová chvály. Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako Top 5 krídelníka v NHL

Slafkovský môže v budúcnosti dokázať v NHL veľké veci.

Ďalšie slová chvály. Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako Top 5 krídelníka v NHL
Na archívnej snímke slovenský hokejista Juraj Slafkovský. Foto: SITA/AP

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský síce v ostatných troch zápasoch zámorskej NHL nebodoval, ale stále má šancu dostať sa na hranicu 20 gólov a 50 bodov v tejto sezóne.

Krídelník Montrealu Canadiens nedávno oslávil 20. narodeniny a krátko na to zaznamenal v profilige prvý hetrik. Aktuálne má na konte 19 presných zásahov a 29 gólových prihrávok. Ak v stredu (17. 4.) doma proti Detroitu Red Wings strelí gól a pridá aj asistenciu, dostane sa na hranicu 50 bodov.

Okrem zámorských médií chvália slovenského mladíka za výrazné zlepšenie aj jeho spoluhráči vrátane kapitána Nicka Suzukiho. Práve s ním Slafkovský nastupuje v prvom útoku Habs.

„Nebude pre mňa veľké prekvapenie, keď sa jedného dňa zaradí k elite NHL. Myslím si, že mieri poriadne vysoko,“ povedal Nick Suzuki o Slafkovskom na webe The Athletic.

So 76 bodmi (33+43) najproduktívnejší hráč Montrealu v práve vrcholiacej sezóne tvrdí, že Slafkovský so svojou veľkou postavou a širokým rozpätím rúk môže v budúcnosti v NHL ukázať veľké veci.

„Má zručnosti na to, aby sa stal jedným z najlepších krídelníkov. Párkrát nám to už ukázal aj ako veľmi mladý hráč. Ide len o to, aby do svojich výkonov vniesol konzistentnosť,“ pokračoval Suzuki.

Latka je nastavená vysoko

Slafkovského prerod v pravidelne bodujúceho hráča sa začal v novembri resp. decembri, keď ho tréner Montrealu Martin St. Louis zaradil do elitnej formácie k Suzukimu a Coleovi Caufieldovi.

Toto trio v sezóne 2023/2024 nazbieralo zatiaľ 188 bodov a bude mať ešte šancu nejaké pridať v stredu proti Detroitu. „Ako dozrieva, máva aj problémy, ale asi každý vidí, že by sa mohol prepracovať až medzi päť najlepších krídelníkov v NHL,“ myslí si Suzuki.

Podľa aktuálneho zisku bodov päť najlepších hráčov na krídlach v súčasnej NHL sú Rusi Nikita Kučerov a Artemij Panarin, Čech David Pastrňák, Fín Mikko Rantanen a Švéd William Nylander.

Druhú päťku tvoria Matthew Tkachuk, Sam Reinhart, Kirill Kaprizov, Filip Forsberg a Mitch Marner. „Latka je nastavená mimoriadne vysoko, ak si uvedomíme, že Nylander má 97 bodov a štyria pred ním všetci viac než 100 bodov,“ podpichol Suzukiho redaktor The Athletic.

„Ak sa ale Slafkovský naozaj stane Top 5 krídelníkom v NHL, Canadiens majú pekelný stavebný základ pre budúcnosť,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport