Na hlavný obsah

Štátna ochrana prírody informuje o novom strete s medveďom

Muž podľa ŠOP skončil utrpel ľahšie poranenia.

Štátna ochrana prírody informuje o novom strete s medveďom
Ilustračná fotografia. Foto: TASR/Milan Kapusta

Odbor komunikácie a propagácie Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR informoval, že nad obcou Pribylina v okrese Liptovský Mikuláš v nedeľu (31. 3.) okolo 17.00 h zaútočil medveď na manželský pár stredného veku.

Útok sa podľa ŠOP stal na turistickej trase v lokalite Suchý Hrádok koliba, približne sedem kilometrov od intravilánu obce. Muž utrpel ľahšie poranenia dolnej končatiny a po ambulantnom ošetrení bol prepustený do domácej liečby.

Na miesto bol privolaný Zásahový tím ŠOP SR, ktorý v spolupráci s Políciou Slovenskej republiky vykonal obhliadku lokality. Manželský pár až do ich príchodu čakal v neďalekej kolibe, kde sa pred útočiacim medveďom schoval.

Manželia boli na turistike

„Manželský pár bol na turistike so psom. Na oddychovom mieste pri studničke pod vrchom Suchý Hrádok sa zastavili a muža náhle prekvapil približujúci sa dospelý jedinec medveďa hnedého, ktorý ho pri úteku cez drevený plot zranil na dolnej končatine. Dvojica sa následne ukryla v neďalekej kolibe,“ uviedla ŠOP SR.

Dodala, že Zásahový tím ŠOP SR kontaktoval vedenie obce Pribylina, ktorá vyzvala obyvateľov i návštevníkov obce na zvýšenú opatrnosť.

ŠOP SR v tejto súvislosti konštatovala, že početné hlásenia o škodách či strete s medveďom sú dôsledkom dlhodobo neriešeného problému. Z tohto dôvodu aktuálne intenzívne rokuje s užívateľmi poľovných revírov vo vybraných oblastiach Slovenska o spoločnom postupe, ktorým sa spoľahlivo identifikujú problémové medvede a v súčinnosti s poľovníkmi sa zabezpečí ich prípadná eliminácia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko