Tipos extraliga: Nitra pokračuje na víťaznej vlne, Michalovciam ukradla na ich ľade prvý bod

Víťazný gól strelil v 55. minúte Filip Bajtek

Na snímke zľava Róbert Bačo (Nitra) a Kaspars Daugavinš (Michalovce). Foto: TASR - Roman Hanc

Hokejisti HK Nitra triumfovali v prvom semifinálovom zápase play off Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Ich víťazný gól strelil v 55. minúte útočník Filip Bajtek. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy sa ujali vedenia 1:0, druhý duel je na programe vo štvrtok (3. 4.) opäť v Michalovciach.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly: 8. Solenský (Bodák, Suja), 54. Wilkins (Heard, Acolatse) – 17. Jackson (Vitaloš, Kousa), 29. Buček (Gill), 55. Bajtek (Stacha, Buček). Rozhodovali: T. Orolin, Žák – Stanzel, Knižka, vylúčení: 8:8 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3020 divákov.

Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Acolatse, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinš, Newton, Wilkins – Puliš, Heard, Valach – Solenský, Suja, Paločko – Kabáč, Buc, Vašaš

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš, Vitaloš – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal

Lepší štart do zápasu mali domáci, keď Paločko zakryl výhľad brankárovi Aittokalliovi a Solenský otvoril skóre – 1:0. V 17. minúte vyrovnal Jackson, keď strelou zo strednej vzdialenosti zakončil nitriansky protiútok.

Oba tímy mali v prvej aj druhej tretine niekoľko presiloviek, no góly padali počas vyrovnaného počtu hráčov na ľade. V 29. minúte Gill nahodil puk na bránku Michaloviec a Buček tečom zaskočil brankára Škorváneka.

Hostia držali tesný náskok do 54. minúty, v ktorej vyrovnal Wilkins, keď zblízka dorazil puk po akcii Hearda – 2:2. Nerozhodný stav však vydržal iba 56 sekúnd, keď hostia v následnom striedaní využili zmätok pred brankárom Škorvánkom, ktorého prekonal Bajtek.

Michalovciam sa už nepodarilo vyrovnať ani počas hry bez brankára v záverečných sekundách.