Pod víťazný gól sa asistenciou podpísal Slovák Libor Hudáček.

Na snímke radosť hráčov HC Oceláři Třinec. Foto: Facebook/HC Oceláři Třinec

Hokejisti HC Oceláři Třinec si vynútili rozhodujúci siedmy duel v semifinále play-off českej extraligy. Vo štvrtkovom (11. 4.) šiestom stretnutí zdolali Spartu Praha 2:1 po predĺžení, keď skóre vyrovnali v poslednej sekunde riadneho hracieho času.

Sparta bola veľmi blízko postupu do finále, no v úplnom závere tretej tretiny za stavu 0:1 nahodil Daniel Voženílek z nemožnej pozície spoza bránky puk na brankára hostí Jakuba Kovářa a ten sa od neho odrazil do siete v čase 59:59 min.

V predĺžení potom rozhodol David Cienciala v 70. minúte, asistenciu si pripísal aj slovenský útočník Libor Hudáček. Rozhodujúci duel je v Prahe na programe v sobotu (13. 4.).