Na hlavný obsah

Najbohatšie futbalové kluby prídu pre pandémiu takmer o dve miliardy eur

Najvyššie zisky má FC Barcelona.

Najbohatšie futbalové kluby prídu pre pandémiu takmer o dve miliardy eur
Na snímke futbalisti FC Barcelona. Foto: TASR/AP

Pandémia koronavírusu a s ňou spojené obmedzenia pripravia 20 najbohatších európskych futbalových klubov o viac ako 1,91 miliardy eur. Len sezóna 2019/2020 týmto tímom spôsobila straty takmer 1,1 miliardy eur. Vyplýva to z analýzy spoločnosti Deloitte, ktorú zverejnil web BBC Sport.

Kluby najviac prichádzajú o financie na vstupnom, keďže v drvivej väčšine prípadov súťaže už niekoľko mesiacov prebiehajú pred prázdnymi tribúnami. Zanedbateľný nie je ani pokles zárobkov jednotlivých klubov z televíznych práv.

Podľa uvedenej analýzy má španielsky veľkoklub FC Barcelona spomedzi elitných tímov najvyššie zisky, napriek tomu sa nevyhol problémom a zaznamenal druhý najvyšší prepad v absolútnych číslach. Katalánci pre pandémiu mali prísť už o takmer 130 miliónov eur, ich rival v španielskej La Lige Real Madrid o necelých 50 miliónov eur. Španielski giganti sú na čele európskeho rebríčka elitných klubov vo výške príjmov v ročníku 2019/2020 s hodnotami 715,1; resp. 714,9 miliónov eur.

Do elitnej päťky sa zaradili aj úradujúci víťaz Ligy majstrov, nemecký Bayern Mníchov (634 miliónov eur), a tiež anglické tímy Manchester United (580 miliónov eur) a FC Liverpool (558 miliónov eur). Do najlepšej desiatky sa dostali aj Manchester City, FC Chelsea, Paríž Saint-Germain, Tottenham Hotspur a Juventus Turín.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport