Na hlavný obsah

Dosiaľ mohli naplniť tretinu kapacity. Tribúny na Australian Open budú zívať prázdnotou

Pokračovať sa bude v bubline.

Dosiaľ mohli naplniť tretinu kapacity. Tribúny na Australian Open budú zívať prázdnotou
Španielsky tenista Rafael Nadal na Australian Open. Foto: TASR/AP

Tenisový grandslam Australian Open bude pokračovať podľa plánu. Od soboty (13. 2.) sa však v Melbourne bude hrať bez divákov na tribúnach. Premiér štátu Victoria Daniel Andrews totiž vyhlásil päťdňový lockdown, aby sa zabránilo šíreniu britskej mutácie koronavírusu.

„Museli sme prijať tieto obmedzenia a promptne zareagovať na najrýchlejšie sa šíriacu mutáciu, s akou sme sa stretli. Som presvedčený o tom, že krátky päťdňový lockdown zaberie. Zabránime tomu, aby sa infekcia šírila ďalej a aby pribúdali počty infikovaných,“ uviedol Andrews.

Dosiaľ boli tribúny na hlavných dvorcoch v Melbourne Parku zaplnené do jednej tretiny kapacity, denne mohlo navštíviť zápasy do 30 000 fanúšikov.

„Z bezpečnostného hľadiska budú hrať tenisti v tzv. bubline bez prítomnosti divákov. Do areálu pustíme iba hráčov, členov ich podporných tímov a zamestnancov, teda iba tých, ktorí nemôžu vykonávať prácu z domu,“ citovala agentúra AFP slová šéfa Australian Open Craiga Tileyho.

Američanka Serena Williamsová sa dozvedela o nových opatreniach po víťaznom zápase 3. kola proti Ruske Anastasiji Potapovovej. „Bude to niekoľko drsných dní pre všetkých. Určite to nie je ideálne. S fanúšikmi, ktorí sa vrátili na tribúny, to bola zábava. Na druhej strane však treba podniknúť kroky na to, aby nebolo ohrozené zdravie účastníkov turnaja,“ povedala bývalá svetová jednotka.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport