Na hlavný obsah

Gašpar vypovedal na NAKA ku kauze Fatima

Bývalý policajný prezident vinu popiera.

Gašpar vypovedal na NAKA ku kauze Fatima
Na snímke bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Foto: TASR

Pred vyšetrovateľmi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v Nitre v pondelok (29. 3.) vypovedal bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Takmer dve hodiny sa vyjadroval ku kauze trenčianskeho baru Fatima. Pred niekoľkými dňami k prípadu vypovedali na NAKA aj bývalý riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško a exriaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Robert Krajmer.

Gašparov obhajca Marek Para po výsluchu uviedol, že jeho klient poprel spáchanie skutku, z ktorého je obvinený. „Vypovedal, uviedol všetky relevantné skutočnosti, poprel spáchanie predpokladaného skutku. Je to navádzanie na prečin zneužitia právomocí. Tento je však tak nejasne formulovaný, že sme požiadali pána vyšetrovateľa o doplňujúce informácie, keďže z toho, ako je skutok zadefinovaný, vyplýva, že by vôbec nemal byť posudzovaný ako trestný čin. Doteraz nie je zrejmé, či k samotnému skutku zneužitia malo prísť. Poprel jeho spáchanie, jednoznačne je nevinný a vôbec vzniká otázka, či takto zadefinovaný trestný čin môže byť predmetom toho konania,“ skonštatoval Para.

Na výsluchu sa zúčastnil aj advokát Peter Erdös, ktorý zastupuje bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú. Podobne uviedol, že Gašpar ku skutku vypovedal, no poprel jeho spáchanie.

„Vyjadril sa aj k osobám, k iným spoluobvineným. Vo vzťahu k mojej klientke sa vyjadril, že o akejkoľvek trestnej činnosti, ktorá sa jej kladie za vinu v tomto uznesení, nemá žiadne vedomosti, ani o žiadnej inej trestnej činnosti. S mojou klientkou prišiel do kontaktu výlučne sporadicky pri plnení služobných povinností,“ dodal Erdös.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko