Na hlavný obsah

Únia dopravcov Slovenska nesúhlasí s pripravovaným štrajkom MHD

Proti je aj asociácia Žltý Anjel.

Únia dopravcov Slovenska nesúhlasí s pripravovaným  štrajkom MHD
Na snímke autobusy bratislavskej MHD. Foto: TASR

Únia dopravcov Slovenska (UNAS) a asociácia Žltý Anjel sa v plnom rozsahu dištancujú od pripravovaného štrajku viacerých mestských dopravných podnikov. Tí sa svoju nespokojnosť chystajú vyjadriť štrajkom v pondelok (12. 4.) Informovali o tom Stanislav Skala, predseda Únie dopravcov Slovenska, a Marián Ürge, prezident asociácie Žltý Anjel.

„Nesúhlasíme, aby im bola poskytnutá finančná pomoc z financií, ktoré odobrila vláda a Národná rada SR pre súkromné spoločnosti a súkromný sektor na kompenzáciu počas pandémie,“ uviedli organizácie. Pripomenuli, že dopravné podniky sú napojené na mestské rozpočty s celoročnou podporou vlády. „Dopravné podniky by sa mali zamyslieť nad svojim hospodárením a predraženými tendrami pri nákupe techniky a opravy vozidiel,“ dodali organizácie.

Výstražný štrajk na pondelkové ráno vyhlásili zástupcovia zamestnancov dopravných podnikov v Bratislave, Košiciach a Prešove. Štrajkom chcú upozorniť, že štát stále finančne nepomohol ich podnikom s výpadkom príjmov spôsobeným pandémiou nového koronavírusu a hrozí rušenie liniek i prepúšťanie. Prešovský dopravný podnik sa v pondelok napokon zapojí len do takzvaného podporného štrajku.

Ministerstvo dopravy opakovane uviedlo, že nemá zákonnú ani finančnú možnosť, ako koronakrízou zasiahnutým mestským dopravným podnikom pomôcť, no hľadá spôsoby, ako to riešiť.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko