Tatar v play off prvýkrát asistoval, Montreal však prehral

Z výhry sa netešil ani obranca Tampy Černák.

Slovenský hokejsita Tomáš Tatar (vľavo) oslavuje gól za Montreal do siete Edmontonu. Foto: SITA/AP

Asistencia Tomáša Tatara nestačila hokejistom Montrealu v treťom stretnutí semifinále Severnej divízie play off NHL. Na domácom ľade podľahli Torontu 1:2 a v sérii prehrávajú 1:2 na zápasy. Slovenský útočník odohral 13:15 min, svoju prvú asistenciu v play off si pripísal pri góle Nicka Suzukiho.

Do 2. kola postúpil Winnipeg, ktorý vyradil Edmonton hladko 4:0 na zápasy. O osude štvrtého duelu (4:3 p3p) rozhodol až v treťom predĺžení, v 107. minúte Kyle Connor.

Tampa Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom prehrala na ľade Floridy 1:4 a v semifinále Centrálnej divízie vedie už len 3:2 na zápasy. Vo Východnej divízii je bližšie k postupu New York Islanders vďaka víťazstvu v Pittsburghu 3:2 po dvojnásobnom predĺžení. Až v 81. minúte rozhodol Josh Bailey a „ostrovania“ sa v sérii ujali vedenia 3:2.

Hrozbu vyradenia odvrátila Minnesota, keď vo štvrtom súboji semifinále Západnej divízie uspela v aréne Vegas 4:2 a v sérii prehráva 1:3.