Na hlavný obsah

Šatan je na slovenský tím hrdý. V auguste čaká reprezentáciu ďalší vrchol

Šéf slovenského hokeja zhodnotil účinkovanie na MS.

Šatan je na slovenský tím hrdý. V auguste čaká reprezentáciu ďalší vrchol
Na snímke zľava prezident SZĽH Miroslav Šatan, kapitán Marek Ďaloga, hlavný tréner Craig Ramsay a Marek Hrivík počas spoločného fotenia slovenského tímu na 84. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v lotyšskej Rige. Foto: TASR

Keď výprava slovenských hokejistov odlietala na MS do Rigy, na palube lietadla bolo veľa mladíckej dravosti, ale menej skúseností. Prezident slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan je presvedčený, že mladí hráči vo výbere Craiga Ramsaya sú veľkým prísľubom do budúcnosti.  

Vekový priemer slovenských hokejistov v Lotyšsku bol 24,7 roka, vôbec najnižší v histórii tímu na MS. „Keď sme išli na turnaj, vedeli sme, že nám budú chýbať skúsenosti a zápasy môžu vyzerať rôzne. Ale na to ako sme hrali hovorím, že sme to zvládli. Sme na hráčov hrdí. Nejaké zápasy nám nevyšli, ale boli aj také, ktoré nám vyšli. Nazbierali sme veľa skúseností a nabudúce ich môžeme zužitkovať,“ povedal Šatan.

Cehlárik s Hrivíkom priniesli pohodu zo Švédska

Šéfovi slovenského hokeja však chýbalo na MS viac gólov. O tie sa staral najmä prvý útok v zložení Peter Cehlárik – Marek Hrivík – Róbert Lantoši. „Prvý útok hral výborne, turnaj im vyšiel. Cehlárik s Hrivíkom preniesli do reprezentácie to, čo predvádzali aj vo Švédsku. Ďalšie formácie nebodovali až tak, ale bohužiaľ efektivita bolo to, čo nám chýbalo. Zišlo by sa nám jej viac.“

Šatan potom pochválil aj mladých hráčov, najmä trojicu Šimon Nemec, Juraj Slafkovský a Samuel Kňažko. „Sú veľký prísľub do budúcnosti. Mali slabšie momenty, ale mali aj dobré. Prakticky to boli takmer naši najlepší hráči.

Šatan: Nemôžete len tak poraziť hráčov z NHL

Postup do štvrťfinále po ôsmich rokoch je s takýmto mladým tímom úspech. Hoci vo štvrťfinále sa museli Slováci skloniť pred Američanmi. Šatan našiel pozitíva aj po hladkej prehre 1:6.

„Každý potrebuje veľké zápasy. Veľa našich ešte nehralo taký zápas, kedy hralo na opačnej strane mužstvo zložené z hráčov z NHL. Viacerí to zažili premiérovo. Nemôžete len tak prísť a len tak ho zdolať. Skúsenosti treba zbierať. Hráči pocítili, kde je svetový hokej a budeme sa zlepšovať aj individuálne.“

V auguste olympijská kvalifikácia

Reprezentáciu tentokrát nečaká v lete oddych. Slovensko bude od 27. do 30. augusta 2021 bojovať o účasť na hokejovom turnaji na ZOH 2022 v čínskom Pekingu v kvalifikácii. Ako organizátor kvalifikačného turnaja v Bratislave sa o miestenku pobije s výbermi Bieloruska, Rakúska a Poľska.

Slovenský tím by mal byť na tejto akcii ešte kvalitnejší. „Bude to na tréneroch, ale kostra bude z tohto tímu. Radi by sme sa posilnili aj o hráčov z NHL,“ dodal Šatan.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport