Na hlavný obsah

Ramsay pred kvalifikáciou verí v postup na olympiádu

Teší ho, že v Bratislave budú môcť byť na zápasoch fanúšikovia.

Ramsay pred kvalifikáciou verí v postup na olympiádu
Craig Ramsay na lavičke Slovenska počas MS v hokeji 2021. Foto: TASR

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay verí, že jeho zverenci zvládnu nadchádzajúcu olympijskú kvalifikáciu a na turnaji v Bratislave si vybojujú miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Skúseného kanadského kouča teší skutočnosť, že na každý zápas na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bude môcť zavítať vyše sedemtisíc divákov.

Slovenských reprezentantov čaká náročná skúška, od štvrtka 26. augusta do nedele 29. augusta privítajú v Bratislave trojicu súperov, s ktorými si to rozdajú o jedinú miestenku na ZOH 2022. Okrem favorizovaného domáceho Slovenska si zálusk na lístok do Pekingu robia aj Bielorusi, Rakúšania a Poliaci.

Ramsay očakáva postup

„Očakáva sa, že by sme mali vyhrať. A my skutočne veríme, že by sa nám to malo podariť. Lenže naši súperi prídu napumpovaní a motivovaní, pretože toto je skvelá príležitosť pre každého dostať sa na olympiádu. Určite k nej pristúpia s veľkou vážnosťou. Som si istý, že prípravu odštartovali už pred časom. Nám ho veľa nezostáva, preto sa musíme dať dokopy vcelku rýchlo. Našťastie, veľa chlapcov už hralo pod mojím trénerským vedením. Dúfam, že všetci prídu a vydajú zo seba maximum. Koniec koncov, o to ich žiadame vždy – pracovať najťažšie ako vedia a snažiť sa byť najlepšími možnými hráčmi, akými dokážu byť,“ povedal Ramsay pre web hockeyslovakia.sk.

V nominácii nechýba v nej ani trio mladíkov – obrancovia Samuel Kňažko so Šimonom Nemcom a útočník Juraj Slafkovský. Všetci traja reprezentovali svoju krajinu už na MS v Rige. Ramsay ich v rámci konzultácií s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom a jeho asistentom Otom Haščákom zaradil na nominačný zoznam aj tentoraz.

„V slovenskom hokeji sa deje momentálne veľa dobrého. Dvadsiatka zvládla svoj turnaj výborne, osemnástka bola excelentná na Hlinka Gretzky Cupe. Verím v týchto našich mladých chlapcov. Nikdy sme neboli nespokojní s ich pracovnou morálkou. A faktom je, že vždy, keď prídu, vydajú zo seba všetko, čo chceme, čo od nich vyžadujeme.“

Teší ho účasť fanúšikov

Kanadský tréner mal ohromnú radosť aj zo skutočnosti, že na každý duel finálového turnaja olympijskej kvalifikácie môže prísť až 75 percent kapacity Zimného štadióna Ondreja Nepelu v takzvanom režime OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní), čo zodpovedá vyše sedemtisícovej návšteve na zápas.

„Hokej by sa mal hrať pred divákmi, pretože je to zábava. A zábava je dôvod, prečo sa deti dostávajú k tejto hre. Zábava je dôvod, prečo sa ľudia chodia radi pozerať na hokej. Môžu sledovať skvelú hru. A fanúšikovia nás zakaždým dokážu dodať niečo extra. Niečo, čo by nás mohlo v dostatočnej miere popohnať až za hranicu našich možností. Veľmi sa teším na dobré publikum i na to, že budem opäť počuť slovenských fanúšikov,“ doplnil Ramsay.

S nominovanými hráčmi sa realizačný tím stretne už v nedeľu 22. augusta na zraze v Bratislave. Následne každý člen nominačného zoznamu na základe negatívnych výsledkov viacerých PCR testov vstúpi do uzavretej „bubliny“, ktorá bude trvať do nedele 29. augusta. Prvý zápas čaká slovenskú reprezentáciu vo štvrtok (26. 8.), keď nastúpi proti Rakúsku. O deň neskôr sa stretne s Poľskom a v nedeľu s Bieloruskom.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport