Slovenské florbalistky zaznamenali na MS prvé víťazstvo

Súperky z Nemecka jednoznačne prestrieľali.

Na archívnej snímke slovenské florbalové reprezentantky. Foto: TASR

Slovenské florbalistky vyhrali svoj prvý zápas na MS vo švédskej Uppsale. V pondelok (29. 11.) si v B-skupine poradili s Nemkami 6:0 a v tabuľke obsadili so ziskom dvoch bodov tretiu priečku.

Zverenky trénera Michala Jedličku v porovnaní s duelmi so Švédkami (3:22) a Fínkami (2:7) predviedli jednoznačne lepší výkon a papierovo slabším súperkám nedali šancu, keď už po prvej tretine vyhrávali 3:0.

Slovenky udávali tempo od začiatku zápasu. Skóre otvorila už v 2. minúte Grossová a v prvej tretine sa k nej pridali aj Pudišová a Šponiarová. V druhej časti Slovenky pokračovali vo výbornom výkone a v priebehu 104 sekúnd pridali ďalšie tri presné zásahy. Tretia tretina sa už len dohrávala. Nemkám sa nepodarilo znížiť manko a streliť prvý gól na šampionáte.

V predkole play off sa Slovenky stretnú s druhým tímom C-skupiny. O postup do štvrťfinále si zahrajú v stredu 1. decembra.