Na hlavný obsah

Ženu, ktorá zavraždila svojich päť detí, odsúdili v Nemecku na doživotie

Deti utopila vo vani.

Ženu, ktorá zavraždila svojich päť detí, odsúdili v Nemecku na doživotie
Dvaddsaťosemročná žena Christiane K., ktorá dostala za vraždu jej piatich detí doživotný trest, stojí v súdnej sieni v nemeckom meste Wuppertal. Foto: TASR/AP

Súd v nemeckom meste Wuppertal vymeral vo štvrtok (4. 11.) doživotný trest 28-ročnej žene za vraždu jej piatich detí. Prokuratúra jej konanie označila za obzvlášť „zlomyseľné“, informovala agentúra AFP.

Ženu, identifikovanú ako Christiane K., uznali za vinnú z utopenia alebo udusenia jej detí vo vani v septembri 2020.

Telá troch dievčat vo veku jeden, dva a tri roky a ich dvoch bratov vo veku šesť a osem rokov našli v byte v meste Solingen v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko na západe krajiny. Usmrtené deti boli vo svojich posteliach zabalené v uterákoch.

Žena sa potom na železničnej stanici v krajinskej metropole Düsseldorf sama pokúsila o samovraždu skokom pod vlak. Utrpela zranenia, nebola však v ohrození života. Jej šieste dieťa, chlapec, ktorý mal v tom čase 11 rokov, bol vtedy v škole.

Prokuratúra tvrdila, že matka pred zabitím primiešala deťom do nápojov upokojujúce lieky. Za tento „zlomyseľný“ skutok obžaloba žiadala pre ňu doživotie, keďže podľa nej Christiane K. využila nevinnosť a bezbrannosť svojich detí. Sudcovia vylúčili možné predčasné prepustenie na slobodu po 15 rokoch.

Prokuratúra uviedla, že Christiane K. konala v hneve po tom, čo videla fotografiu svojho manžela, s ktorým už nežila, s novou priateľkou. Podľa prokuratúry mu napísala, že už svoje deti nikdy neuvidí.

Christiane K. vyhlásila, že je nevinná, a tvrdila, že do bytu vošiel maskovaný muž a zabil jej deti. Vyšetrovatelia však nenašli žiadne dôkazy, ktoré by jej tvrdenia podporili a sudcovia zamietli žiadosť obhajoby o oslobodenie obžalovanej.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet