Na hlavný obsah

Skvelý výsledok Svitka. Po 7. mieste v etape je siedmy aj celkovo

Prvý bol Austrálčan Sanders.

Skvelý výsledok Svitka. Po 7. mieste v etape je siedmy aj celkovo
Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na Rely Dakar 2022. Foto: ČTK/ZUMA/Eric Vargiolu

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil v 6. etape 44. ročníka Rely Dakar 7. miesto a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovom poradí. Organizátori museli piatkový (7. 1.) program motocyklistov skrátiť a prerušiť pre problémy na trati a tak sa výsledky stanovili podľa poradia na 101. kilometri.

Z víťazstva sa tešil Austrálčan Daniel Sanders s náskokom 2:26 minúty pred Britom Samom Sunderlandom, tretí bol Rakúšan Matthias Walkner (+2:36 min).

Organizátori museli prerušiť aj etapu štvorkoliek, v oboch prípadoch z dôvodu degradácie trate. Tá bola v dôsledku štvrtkového prejazdu áut a kamiónov a nedávnych silných dažďov neprejazdná, uvádza sa v oficiálnom komuniké. Preteky zastavili už v dopoludňajších hodinách, no dlho sa čakalo na potvrdenie výsledkov.

Sanders vyhral v čase 51:43 min., Svitko na neho stratil štyri minúty a päť sekúnd. Siedmym miestom si vyrovnal tohtoročné najlepšie umiestnenie v etape. V celkovom poradí vedie Sunderland pred Walknerom (+2:39 min) a Sandersom (+5:35 min), Svitko sa posunul už na siedmu priečku a na lídra stráca 24:29 min.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport