Svitko sa aj po tretej etape Rely Dakar udržal v top 10

Vedie Brit Sunderland.

Ilustračné foto z Rely Dakar 2022. Foto: twitter.com/dakar

Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko obsadil v skrátenej utorňajšej (4. 1.) 3. etape 44. ročníka Rely Dakar 19. miesto. Pretekár Slovnaft Rally Teamu dosiahol v  255 km dlhom špeciáli čas 2:42:26 h.

Na víťazného Portugalčana Joaquima Rodriguesa stratil 7:45 min. Druhý skončil Austrálčan Toby Price, tretí bol Američan Skyler Howes.

V celkovom poradí Svitko klesol z 8. na 9. priečku s odstupom 17:54 na vedúceho Brita Sama Sunderlanda. V tomto ročníku Rely Dakar zaznamenal najlepší výsledok v 2. etape, v ktorej bol siedmy a posunul sa do elitnej desiatky.

V prológu bol 32., v 1. etape 11. napriek nepríjemnému pádu a poškodenej motorke.

V súťaži automobilov bol v 3. etape najrýchlejší Španiel Carlos Sainz, ktorý zvládol meraný úsek v čase 2:26:51 h a slávil jubilejný 40. triumf na „púštnom dobrodružstve“. Na čele celkového poradia je Katarčan Nasser Al-Attiyah, druhý je s vyše 37-minútovou stratou Francúz Sebastian Loeb.