Na hlavný obsah

EMA posudzuje 3. dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech pre deti vo veku 12-15 rokov

Vakcíny zostávajú najlepšou formou ochrany, tvrdí EMA.

EMA posudzuje 3. dávku vakcíny od Pfizer/BioNTech pre deti vo veku 12-15 rokov
Ilustračná snímka - očkovanie detí proti covidu. Foto: TASR/AP

Európska lieková agenúra (EMA) v utorok (9. 2.) oznámila, že začala posudzovať podávanie tretej, posilňujúcej dávky vakcíny od spoločnosti Pfizer/BioNTech pre deti vo veku 12-15 rokov. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„EMA začala vyhodnocovať žiadosť na používanie posilňujúcej dávky (vakcíny) Comirnaty pre adolescentov vo veku 12-15 rokov,“ uviedla agentúra so sídlom v Amsterdame.

Európska agentúra pre lieky dodala, že aktuálne prebieha i posudzovanie tretej dávky vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech pre vekovú kategóriu 16-17 rokov.

EMA vlani v októbri schválila očkovanie posilňujúcou dávkou Comirnaty pre osoby nad 18 rokov a krátko nato rovnako rozhodla i v prípade vakcíny Spikevax od firmy Moderna.

Predstaviteľ EMA pre vakcinačné stratégie Marco Cavaleri minulý týždeň povedal, že vakcíny – najmä posilňujúce dávky – „zostávajú najlepšou formou ochrany“.

Cavaleri dodal, že je nepravdepodobné, že EMA prijme rozhodnutie ohľadom prípadného schválenia dvoch ďalších vakcín – od francúzskej firmy Valneva a spoločnosti Sanofi Pasteur – ešte pred Veľkou nocou.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet