Na hlavný obsah

ZOH 2022: Gisinová obhájila zlato v kombinácii, Shiffrinová opäť nedokončila

Striebro brala Holdenerová, bronz Brignoneová.

ZOH 2022: Gisinová obhájila zlato v kombinácii, Shiffrinová opäť nedokončila
Švajčiarska lyžiarka Michelle Gisinová so zlatou medailou. Foto: TASR/AP

Švajčiarska lyžiarka Michelle Gisinová obhájila olympijské zlato v alpskej kombinácii. Vo štvrtkovej súťaži zdolala krajanku Wendy Holdenerovú o 1,05 sekundy, tretie miesto obsadila Talianka Federica Brignoneová (+1,85). Američanka Mikaela Shiffrinová nedokončila slalomové kolo a v Pekingu vyšla v individuálnych súťažiach medailovo naprázdno.

Slovensko nemalo zastúpenie, vicemajsterka sveta v tejto disciplíne Petra Vlhová sa po triumfe v slalome vrátila domov a sústredí sa na obhajobu veľkého glóbusu vo Svetovom pohári.

Po prvej časti, kombinačnom zjazde, figurovala na čele Rakúšanka Christine Scheyerová s náskokom jedinej stotiny sekundy pred Češkou Ester Ledeckou, priebežne tretia bola ďalšia Rakúšanka Ramone Siebenhoferová (+0,14). Shiffrinovej patrila piata priečka s mankom iba 0,56 s, čím sa pred slalomovou časťou dostala do pozície jasnej topfavoritky na zisk zlatej medaily.

Shiffrinová ako úradujúca svetová šampiónka v kombinácii a obhajkyňa striebra však v Pekingu nedokončila už tretiu súťaž, keď po vypadnutiach v prvých kolách obrovského slalomu aj špeciálneho slalomu neprišla do cieľa ani v slalome do kombinácie.

V jednej z bránok príliš zatlačila do lyží a vyšla mimo línie a napriek veľkej snahe sa nedokázala vrátiť do trate. Najlepším individuálnym umiestnením dvojnásobnej olympijskej víťazky zostane na ZOH 2022 deviate miesto v super-G, v zjazde skončila osemnásta a v ďalších štartoch vypadla.

Švajčiarske spolufavoritky na zisk cenného kovu Gisinová a Holdenerová svoje úlohy splnili a v slalomovej časti sa vyšvihli o jedenásť, resp. deväť priečok. Obhajkyňa titulu z Pjongčangu 2018 Gisinová zaostávala na dvanástom mieste za líderkou o sekundu, no predviedla suverénne najrýchlejšiu druhú jazdu a triumfovala s obrovským náskokom.

Nedokázala jej konkurovať ani krajanka, bronzová spred štyroch rokov a držiteľka malého glóbusu za disciplínu z rokov 2016 a 2018 Holdenerová. Brignoneová, ktorá dominovala v hodnotení kombinácie SP v rokoch 2019 a 2020, sa posunula z ôsmej priečky po zjazde. Štartovalo 26 pretekárok, súťaž dokončilo iba pätnásť lyžiarok.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport