Na hlavný obsah

Hovorca Kremľa Peskov vyzval Rusov na zjednotenie okolo Putina

Na stretnutie prezidentov Ruska a Ukrajiny podľa neho nie je vhodný čas.

Hovorca Kremľa Peskov vyzval Rusov na zjednotenie okolo Putina
Na snímke hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Foto: TASR/AP

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v piatok (4. 3.) vyzval Rusov, aby sa zjednotili okolo osoby prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentúra AFP.

„Teraz nie je čas na rozdelenie,“ povedal novinárom Peskov v reakcii na výzvy viacerých ruských osobností, ktoré volajú po ukončení vojny.

„Teraz je čas zjednotiť sa, zjednotiť sa okolo nášho prezidenta,“ dodal hovorca Kremľa.

AFP pripomenula, že odkedy Rusko minulý týždeň vyslalo na Ukrajinu pozemné jednotky, viaceré popredné ruské osobnosti agresiu Moskvy odsúdili. Mnohí ďalší však rozhodnutie Putina privítali.

„Áno, skutočne, medzi kultúrnymi osobnosťami prebiehajú búrlivé debaty,“ pripustil Peskov, pričom dodal, že „mnohí z nich podporujú prezidenta“. Sú však podľa neho aj takí, „ktorí úplne nechápu podstatu toho, čo sa deje“, dodal.

Hovorca Kremľa podľa tlačového brífingu ďalej uviedol, že Putin aktuálne neplánuje hovoriť s americkým prezidentom Joeom Bidenom. To isté platí aj o stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. „Teraz nie je vhodný čas,“ povedal Peskov v reakcii na možné stretnutie najvyšších predstaviteľov Ruska a Ukrajiny.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet